رضا بهرام چراغ اجراهای زنده را روشن می‌کند

موسیقی کوک| از بهمن‌ماه سال گذشته تا کنون کنسرتی با حضور تماشاگران در پایتخت برگزار نشده است اما جزیره کیش در این مدت هرازچندگاهی میزبان کنسرت‌های خوانندگان پاپ بوده است.

پس از یک وقفه طولانی، رضا بهرام چراغ اجراهای زنده در کیش را روشن خواهد کرد. پیش از اوج‌گیری کرونا و در ابتدای فصل پاییز، خوانندگانی نظیر محسن ابراهیم‌زاده و هوروش بند در کیش روی صحنه رفته بودند.

رضا بهرام پوستر کنسرت جدیدش را در صفحه شخصی خود منتشر کرد و نوشت: “خدایا شکرت…

به امید دیدارتون در جزیره زیبای کیش(۲ بهمن).

امیدوارم (با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی) شب عالی رو در کنار هم بگذرونیم.”

همچنین گفتنی است که شیوع ادامه‌دار ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی سبب شد برگزاری تمام جشنواره‌های هنری در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. هر چند جشنواره‌هایی مانند جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان برگزار و البته با انتقاداتی روبرو شدند و جشنواره‌های موسیقی و فیلم فجر نیز قرار است برگزار شوند.

سید محمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست هیئت انتخاب سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به انتقادات از برگزاری جشنواره در شرایط کرونایی اشاره کرد گفت: «گزینه‌های مختلفی درباره برگزاری جشنواره‌ها مطرح شده و پرسش نخست این بود که جشنواره‌ها باید برگزار شوند یا خیر؟»

او به تغییر در رویکرد برخی جشنواره‌ها پرداخت و البته نتیجه تعطیلی یا مسکوت ماندن بعضی از جشنواره‌های اثرگذار را آسیب‌های کلان‌تری دانست: «برای برگزاری جشنواره های فجر چند طرح پیش‌بینی و برنامه ریزی شد، تا برگزاری جشنواره های فجر با توجه به پیشینه و استمرار آنها، تداوم یابد. تجربه هایی که در شرایط کرونا برای برگزاری رویدادها به دست آمده برای جشنواره های فجر به کار گرفته می‌شود.»

حالا خبرها حکایت از آن دارد که جشنواره موسیقی فجر امسال از تهران به کیش منتقل و در سالن هزار نفره آب‌نمای موزیکال کیش برگزار خواهد شد.