رضا صادقی به بابک جهانبخش انرژی داد

رضا صادقی
رضا صادقی

موسیقی کوک|رضا صادقی با انتشار کلیپ قدیمی در استودیو به همراه بابک جهانبخش، برای او آرزوی سلامتی کرد.

بابک جهانبخش از چند روز پبش به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری و دیروز‌‌ عمل شد. عمل این خوانندخ به گفته همسر او موفقیت آمیز بود.

او در پست خود نوشت:« پاشو بارون، من نگرانتم، زودتر خوب شو‌ داداش کوچیکه دل دریایی، کلی کار عقب موندن داریم. دیدارمون به زودی توی استودیو ضبط و‌ کلی خنده و‌ حال خوب.»

این دو‌ خواننده که پیش از این باهم در قطعه پرطرفدار «من و بارون» هم‌خوانی کرده‌ بودند، قرار است به گفته رضا صادقی این همکاری را دوباره تکرار کنند.

رضا صادقی ( زاده ۲۵ مرداد ۱۳۵۸ در بندرعباس) خواننده موسیقی پاپ، آهنگساز و ترانه سرا است. رضا صادقی در بیش تر آثارش، ترانه سرایی و آهنگ سازی به عهده خودش بوده است، و در اشعار بندری اش از سروده های ابراهیم منصفی و محمدعلی قویدل استفاده کرده است.

آشنایی رضا صادقی با موسیقی 

خواندن را از زمزمه‌های قرآن آغاز کرد و آشنایی او با موسیقی به‌طور تصادفی در ۱۶ سالگی صورت گرفت. پس از آشنایی با سبک‌های گوناگون تصمیم به ابداع روشی به اسم خود کرد و نخستین تجربه خود در موسیقی را تحت عنوان آلبوم راز عشق در سال ۱۳۷۲ ارائه کرد.

بعدازآن همکاری خود را با گروه هنری کیمیا آغاز کرد و آلبوم‌های گل لاله، رؤیای شیرین و مستانه و دیوانه را ارائه کرد. چندی بعد برای ترقی در کار به تهران آمد.

علاقه او به هنرمندانی مانند چشم آذر و بابک بیات سبب شد تا آثار او تحت تأثیر آن‌ها قرار بگیرد. همچنین او در برخی کارهای خود از شعرهای مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری استفاده کرده است.

او درزمینه شعر و ادبیات فعالیت دارد و به شاعرانی چون اخوان ثالث، حافظ، مولانا، سهراب سپهری، شاملو علاقه‌مند است.

صادقی در سال ۱۳۷۵ اثر گل لاله را ارائه کرد که به‌نوعی با کارهای قبلی او تفاوت داشت. او در سال ۱۳۷۶ بندر قدیم، ۱۳۷۷ مستانه و دیوانه، در سال ۱۳۷۸ رؤیای شیرین و ۱۰ ثانیه را به بازار موسیقی ارائه داد.

سال ۱۳۸۰ کاست عاشقم من را که با گیتار اجرا شد، به بازار ارائه داد که مورد استقبال قرار گرفت.