رضا یزدانی به پدرش هدیه داد

با تهیه‌کنندگی علی اوجی؛

موسیقی کوک| رضا یزدانی خواننده موسیقی پاپ یازدهمین آلبوم رسمی‌اش با نام «دیوونه خونه مجازی» را با تهیه‌کنندگی علی اوجی با ۱۲ قطعه منتشر کرد.

«دیوونه خونه» با ترانه مجید بابازاده، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم میلاد عدل، «شعرهاموتو بگو» با ترانه میثم معززی، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم رامین عبداللهی، «تنفس چقدر سخته» با ترانه حنیف معززی، ملودی رضا یزدانی و تنظیم میلاد عدل

«بی هوا» با ترانه میثم یوسفی ، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم بهروز پایگان، «تهران بدون تو» با ترانه محمد مهدی علی‌نژاد، آهنگ فرامرز نصیری و تنظیم محمد خرمی‌نژاد، «کافه گرامافون» با ترانه مجید بابازاده و آهنگ و تنظیم ماهان نوری‌زاده، «کنونی» با ترانه پوریا نره‌ای، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم آرش زمانیان

«عشق آدم کش» با ترانه مهدی ایوبی و آهنگ و تنظیم آرش آرامش‌منش، «دعا» با ترانه ، ملودی و تنظیم علی‌اکبر اکبریان، «قرمز» با ترانه میثم یوسفی، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم رامین عبداللهی

«من باید زنگ بزنم» با ترانه مهدی ایوبی، ملودی رضا یزدانی و تنظیم محمد خرمی‌نژاد و «تنهام نزار رفیق» با ترانه حسین سلیمانی ، آهنگ رضا یزدانی و تنظیم بهروز پایگان قطعات مختلف این آلبوم‌اند.

رضا یزدانی در بخشی از پشت جلد آلبومش با تقدیم این اثر به پدر فقیدش، نوشته است: «تقدیم به پدر عزیزم که هنوز رفتنش را باور نکرده‌ام …»

میلاد عدل، سهیل زرین‌کلک و مازیار احمدپور نوازندگان گیتار الکتریک و گیتار آکوستیک، آرش زمانیان نوازنده گیتار باس، بهروز پایگان و شهروز بردوده نوازندگان کیبورد، محمد خرمی‌نژاد نوازنده درامز، مهرداد خرمی‌نژاد نوازنده پرکاشن، علیرضا مهدی‌زاده نوازنده ساکسیفون

علیرضا میرآقا نوازنده ترومپت، سردار سرمست نوازنده آکاردئون، آرش شریفی نوازنده ملودیکا، بابک ریاحی‌پور و نیما رنجبر نوازندگان گیتار باس، مهرداد عمادی نوازنده گیتار الکتریک به عنوان نوازندگان دیوونه‌ خونه مجازی در این اثر حضور دارند. ضبط و میکس و مسترینگ آلبوم هم در استودیو «آوای کوک» به سرپرستی محمد خرمی‌نژاد انجام شده است.

از دیگر عوامل اجرایی آلبوم «دیوونه خونه مجازی» به حمیدرضا روشان و سعیده کاویانی به‌عنوان مدیران اجرایی، بهرام کمایی مدیر رسانه‌ای، الیکا شاهوردی و سام فرحی طراحان و عکاسان و امین طالبی طراح لوگو تایپ بودند.

علی اوجی تهیه‌کننده آلبوم «دیوونه خونه مجازی» چند روز از پیش از انتشار این اثر موسیقایی با اشاره به ویژگی‌های آلبوم توضیح داده بود: «عنوان دیوونه‌خونه مجازی ترکیبی از فضای آلبوم و اسم یکی از قطعات است.

همه ما این روزها دغدغه فضای مجازی را داریم و ساعات زیادی را در این فضا می‌گذرانیم. بنابراین چنین اسمی را برای آلبوم انتخاب کردیم که مرتبط به اوضاع این روزهای ماست و امیدواریم این قطعه با استقبال مخاطبان روبه‌رو شود.

به هر حال رضا یزدانی پس از  ۱۰ آلبوم به پختگی رسیده است. این هشتمین آلبومی است که من به عنوان تهیه‌کننده همراه رضا یزدانی هستم و ما در طول شانزده سال، هشت آلبوم منتشر کرده‌ایم.

این اثر فضای اجتماعی و عاشقانه را در برمی‌گیرد و به مسائل روز هم می‌پردازد. در بخش موسیقی و تنظیم هم اعضای گروه رضا و هنرمندان بسیار خوبی کنار ما هستند و از این جهت هم به نظرم آلبوم یازدهم رضا یزدانی به پختگی رسیده است.

رضا یزدانی بیش از دویست آهنگ تولید کرده است. زمانی که شما این تعداد کار تولید و منتشر می‌کنید برای ادامه راه باید نگاه خیلی متفاوتی داشته باشید که خودتان را تکرار نکنید.

ترانه و موسیقی آلبوم دیوونه ‌خونه مجازی نسبت به آثار خود رضا یزدانی فضای متفاوتی دارد و این دو بخش اصلی‌ترین نکاتی است که در سوال اول هم مورد اشاره من بود.»