سعی می‌کنیم شوالیه‌های خوبی برای هنر باشیم

آرش گوران رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران درباره آخرین فعالیت‌های این ارکستر توضیح داد؛

به گزارش موسیقی کوک، نشست خبری کنسرت ارکستر فیلارمونیک تهران با حضور آرش گوران رهبر ارکستر، پانیذ فریوسفی کنسرت مایستر و پیمان ابوالحسنی مدیر اجرایی برگزار شد.

آرش گوران رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران در ابتدای این نشست که روز سه شنبه پنجم دی در تالار وحدت تهران برگزار شد، درباره جزئیات کنسرت صحبت کرد و گفت: در کنسرتی که روز چهارشنبه ۱۳ دی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود، قطعات آهنگسازانی چون ادوارد گریگ، سوندسن، خان ممداف و کومیتاس با نوازندگی کمانچه ایمام یار حسن اف نوازنده مطرح کمانچه اهل کشور آذربایجان اجرا خواهد شد.

جذب نوازندگان جدید

آرش گوران، درباره آخرین فعالیت‌های این ارکستر توضیح داد: بعد از اتمام ماه صفر کنسرت گروه را در تهران روی صحنه خواهیم برد و بعد از آن دیگر اجراها را به ترتیب روی صحنه می‌بریم. روال کاری ما برای برگزاری کنسرت حمایت و جذب از نوازندگان جدید و البته دارای مهارت است.

گوران گفت: چندی پیش ‌آزمون ورودی برای سازهای زهی برگزار کرده‌ایم و در کنسرت بعدی نیز از حضور نوازندگان جوان و باتجربه استفاده خواهیم کرد.

او ادامه داد: علاوه بر این آلبومی را مدت‌هاست در دست ساخت داریم که در آن از آثار آهنگسازهای نامی استفاده شده است، پروسه تولید ما سه سال متوالی زمان برد و قرار است در صورت فراهم بودن شرایط این آلبوم را امسال منتشر و وارد بازار کنیم.

شوالیه‌های هنری

گوران همچنین به مشکلات مالی ارکستر اشاره کرد و گفت: ما در مسیری هستیم که به خودی خود، دشوار و پر مشکلی است، اما امیدوارم فضا حداقل به گونه‌ای هدایت شود که به خواسته‌های هنرمندان و جایگاه آن‌ها توجه بیشتری شود. به اعتقاد من تمام پیشرفت‌هایی که شما در ارکسترهای بین‌المللی می‌بینید فقط و فقط به دلیل توجه به عنوان هنرمندان است. ما سعی می‌کنیم شوالیه‌های خوبی برای هنر باشیم، اما در این راه مشکلات اقتصادی مانع انجام کارها می‌شود.

رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران در پایان گفت: پیش از هر چیز از تمامی اعضا تشکر می‌کنم و این نکته را باید متذکر شوم که ارکستر فیلارمونیک تهران توانایی اجرا به صورت ماهانه را دارد اما شرایط به گونه‌ای است که اجازه حضور مؤثر و برگزاری کنسرت را نمی‌دهد.