روزهای موسیقی معاصر تهران برگزار می‌شود

روزهای موسیقی معاصر تهران برگزار می‌شود

موسیقی کوک| پروژه روزهای موسیقی معاصر تهران به زودی روی صحنه خواهد رفت. در این پروژه، برنامه‌های متعددی از جمله کارگاه‌های نوازندگی برای سازهای فلوت، ابوا، کلارینت، باسون، ترومپت،‌ ویلن و ویولا، ویلن‌سل و کنترباس زیر نظر نوازندگان آنسامبل یونایتد برلین، کارگاه بداهه‌نوازی و رهبری ارکستر و یک آتلیه آهنگسازی در دانشگاه تهران برگزار خواهند شد.

همچنین آنسامبل یونایتد برلین و گروه موسیقی یارآوا در دو کنسرت متوالی در تالار رودکی روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ آثاری از فوزیه مجد، علیرضا مشایخی، شاهرخ خواجه‌نوری، احسان خطیبی، سارا اباذری، علی گرجی، مهدی جلالی، الناز سیدی، مهدی حسینی و آناهیتا عباسی را به اجرا در خواهد آورد.

در کنسرتی در تالار آوینی دانشگاه تهران در روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ نیز، با همکاری ارکستر مدرن یارآوا و آنسامبل یونایتد برلین آثاری از علیرضا مشایخی، محسن میرمهدی، بابک آل‌حیدر، مهدی جلالی، مهدی خیامی و گلاره سلیمانی اجرا خواهند شد.

پروژه «روزهای موسیقی معاصر تهران» بخش سوم از پروژه «مسافران تهران-برلین» است که پاییز سال ۹۷ و بهار سال ۹۸ با اجرای چهار کنسرت در برلین به معرفی موسیقی معاصر ایران پرداخت و خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان نیز مواجه شد.

گروه موسیقی «یارآوا» چندی پیش در فستیوال Randfestspiele برلین حضور داشت. این فستیوال که به موسیقی معاصر اختصاص دارد، از سال ۱۹۹۲ توسط  هلموت زاپف از آهنگسازان مهم آلمان از نسل دوم پس از جنگ  پایه‌ریزی شده است.

«شب‌های بمباران» برای ویلن اثر شاهرخ خواجه‌نوری، «پل آجری» برای فلوت اثر ابوالفضل رهبریان و «آفرودیت» برای سوپرانو و الکترونیک اثر مهدی جلالی، «شهر بدون مرز» برای آنسامبل اثر گلاره سلیمانی، «واقعه» برای آنسامبل اثر مهدی جلالی و «چشم بی‌گناه» برای تار، فلوت و ویولن اثر مهدی خیامی از جمله آثاری بودند که در این فستیوال توسط نوازندگان ارکستر مدرن یارآوا اجرا شدند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در کارگاه‌ها با تلفن گروه موسیقی یارآوا تماس بگیرند.