رونمایی از «لبیک» شهروز حبیبی

در نخلستان سازمان اوج و با حضور پیر غلامان برگزار می‌شود؛

موسیقی کوک| آیین رونمایی از «لبیک» شهروز حبیبی با حضور پیر غلامان و پیشکسوتان آذری زبان، سه‌شنبه (دوم مهر ماه) ساعت ۱۶ در نخلستان سازمان اوج برگزار می‌شود. «لبیک» به مناسبت اربعین حسینی در هشت قطعه به زبان آذری اجرا و تنظیم شده است.

به گفته شهروز حبیبی او از دوران کودکی همراه پدرش در هیئت‌ها شرکت می‌کرد و همان جا به استعدادش پی برده شد. او از کلاس‌های قرآنی استفاده کرد و در دوران تجوید، در دوران تحصیل در مقطع  ابتدایی و راهنمایی در رشته قرائت هم عناوینی را به دست آورد.

حبیبی حدود سی سال است که مداحی می کند. پدرش هم از مداحان بود و بیشتر در فضای روضه خوانی فعالت داشت. به گفته حبیبی با اینکه پدرش مداحی را به صورت حرفه‌ای دنبال نمی‌کرد اما صدای خوبی داشت.

به قول خودش از کودکی بدون اینکه در این زمینه تخصصی داشته باشد با شنیدن صدای استاد زنده یاد سلیم موذن زاده اردبیلی به وجد می‌آمد.

بعدها هم توانست در محضر او حضور پیدا کند. در دوران نوجوانی به جلساتی که زنده‌یاد موذن زاده  در اردبیل، اطرافش و تهران داشت، شرکت می‌کرد. شهروز حبیبی به گفته خودش در گذشته ساعت‌ها با استادش زنده‌یاد سلیم موذن زاده اردبیلی بر سر ردیف های آوازی گفت و گو می‌کرد و درس‌ها و نکات زیادی را در آن جلسات آموخت.

این آلبوم با صدای شهروز حبیبی و اشعاری از ولی‌الله کلامی زنجانی، طیار، نوید اسال، ناعم، پریشان، ولایی و ناعمی تهیه شده است.

در این اثر قطعات «لبیک»، «رقیه سلام اولا»، «ای کربلا»، «کالای عشق»، «دورون عاشقان»، «یابن الزهرا(س)»، «جدیمه بنذر» و «آقام وای» آمده است.

این آلبوم به دو شکلِ دیجیتال آنلاین و دیجی پک عرضه خواهد شد. آلبوم «لبیک» هفته اول مهر ماه با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در فروشگاه‌های معتبر تهران و سایر استان‌های آذری زبان توزیع می‌شود.