رونمایی از موزیک ویدئوی گروه بیتلز

به مناسبت پنجاهمین سالگرد انتشار آلبوم سفید مونتاژ جدیدی از آهنگ پیاز شیشه ای بیتلز رونمایی شد

اشکان گلشاهی- موسیقی کوک| مونتاژ جدید موزیک ویدئو آهنگ پیاز شیشه ای از آلبوم سفید، اثر گروه ماندگار بیتلز به مناسبت پنجاهمین سالگرد انتشار این آلبوم در تاریخ ۳۰ اکتبر رونمایی شد. این موزیک ویدئو شامل تکه فیلم های کمیاب از این گروه راک انگلیسی است که در آن مراحل ساخت آلبوم سفید نشان داده می شود.

در کنار این ویدئوها انیمیشنی ساخته شده که به صورت مختصر اعضای گروه و سازهایشان را معرفی می کند. در این رویداد  پل مکارتنی خواننده سابق گروه از پوستر هنرمند بزرگ سبک پاپ آرت ریچارد همیلتون انگلیسی که برای این آلبوم طراحی شده بود رو نمایی کرد. آلبوم سفید نهمین آلبوم گروه بیتلز است که در سال ۱۹۶۸ منتشر شد.

گروه راک انگلیسی بیتلز در لیورپول  تاسیس شد و اعضای آن‌  جان لنون، جورج هریسون، رینگو استار و پل مکارتنی بودند.

این گروه فعالیت خود را در دهه ۱۹۶۰ آغاز کرد. آن ها پس از ۱۰ سال همکاری، در سال ۱۹۷۰ از هم جدا شدند و فعالیت خود را انفرادی ادامه دادند.

بیتلز پر فروش‌ترین و بزرگترین گروه موسیقی در جهان با فروشی بیش از ششصد میلیون دلار است. این گروه در مجموع ۷ بار جایزه معتبر گرمی را دریافت کرد. نام این گروه همچنین در فهرست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار قرن ۲۰ مجله تایم نیز آمده‌است. از دیگر آلبوم های این گروه می توان به لطفا مرا خشنود کن- شب یک روز سخت- بیتلز برای فروش و … اشاره کرد.

به نقل از ویکی‌پدیا برایان اپستاین را می‌توان موثرترین فرد در تبدیل شدن بیتلز به یک گروه مشهور در سراسر دنیا نامید. او گروه را پیش هم نگاه می‌داشت و از همه مهم‌تر امور مالی گروه در دست او بود. وقتی اپستاین در سال ۱۹۶۷ به علت مصرف بیش از اندازه مواد مخدر از دنیا رفت، خلأئی در گروه به وجود آمد. جان لنون از همه به اپستاین نزدیکتر بود و از همه بیشتر تحت تأثیر مرگ او قرار گرفت. پل مکارتنی  که وضع آشفته گروه را می‌دید سعی کرد پروژه‌های جدید گروه را شروع کند.

دیگر اعضای بیتلز از افزایش تسلط مکارتنی بر جنبه موسیقایی و نیز جنبه اقتصادی گروه آشفته و ناراحت شدند. لنون بعدها گفت که فعالیت‌های مکارتنی برای بقای گروه حیاتی بودند