رونمایی از نت «دوازده نغمه» و «زمزمه‌ها»

دوازده نغمه و زمزمه‌ها
دو کتاب از نت‌های حمید متبسم رونمایی می‌شود

موسیقی کوک| دو اثر از حمید متبسم  به نام‌های «دوازده نغمه» (قطعاتی برای تار و سه تار) و «زمزمه‌ها» (پارتیتور آلبوم زمزمه‌ها) در روز جمعه یازدهم مرداد ۱۳۹۸ با حضور خالق اثر، ارشد تهماسبی (به عنوان سخنران) و جمعی از اهالی موسیقی و هنر ،در شهر کتاب ابن سینا (شهرک غرب) رونمایی و منتشر می شود.

نشر نای و نی در سال ۱۳۸۶ با هدف انتشار کتاب‌های تخصصی موسیقی تاسیس شده  و تا امروز کتاب‌های زیادی را دردسترس علاقه‌مندان هنر موسیقی قرارداده است. مجید وطنیان مدیریت انتشارات نای و نی امید است با اتکاء به دانش هنرمندان موسیقی کشورمان بتواند در طی مسیرخویش گام های استوارتری بردارد.

به گفته مجید وطنیان  مدیر انتشارات نای و نی قرار است پارت جداگانه‌ هر ساز نیز برای خریداران پارتیتور «زمزمه‌ها» در وب سایت موسسه انتشاراتی «نای و نی»  برای دانلود در دسترس باشد.

حمید متبسم در این مورد می گوید: «حاصل سی سال آهنگسازی من مجموعه  به نسبت بزرگی است که قصد دارم پس از به‌نگاری و طراحی‌های لازم در طی دو تا سه سال آینده منتشرشان کنم. تشویق علاقه‌مندان به اجرای این آثار از یک‌سو و فکر ماندگار کردن آن به صورت مکتوب از سوی دیگر، مرا بر آن می‌دارد که در صدد انتشار نت این آثار باشم.

ونوشه ، تصنیف باده  شبگیر، رقص ناز، سیمرغ، به نام گل سرخ، زمستان، یک دریچه، تار و پود و خواب‌های رنگی من  آثاری از حمید متبسم‌اند که برای انتشار در دستور کار موسسه نای و نی  قرار گرفته‌اند. .