رونمایی یازده تصنیف از «علینقی وزیری»

با صدای «مجتبی عسگری» و طرح و سرپرستی «ساینا زمانیان»؛

موسیقی کوک| آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری اثر مجتبی عسگری و ساینا زمانیان با حضور جمعی از هنرمندان در خانه موسیقی رونمایی شد.
مراسم رونمایی از «آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری» به سرپرستی و اجرای ساینا زمانیان و خوانندگی مجتبی عسگری با حضور جمعی از هنرمندان و سخنرانی پژوهشگران ۱۴ شهریور ماه در خانه موسیقی رونمایی شد.

آلبوم یازده تصنیف از علینقی وزیری اثری است با صدای مجتبی عسگری که طرح و سرپرستی اجرای آن بر عهده ساینا زمانیان است. و در مراسم رونمایی این آلبوم هنرمندان و پژوهشگرانی همچون محمدرضا فیاض، بابک خضرایی و امیر شریفی سخنرانی کردند.

ساینا زمانیان درباره این آلبوم می‌گوید: «مجموعه حاضر بازنوازی یازده تصنیف از آثار وزیری است که همگی در کتاب دستور تار متوسطه نیز آمده‌اند. دلیل انتخاب این یازده تصنیف توجه و تاملی دیگر به به این کتاب آموزشی بوده است.

ضمن اینکه این آثار نسبت به دیگر ساخته‌های وزیری کمتر شنیده شده‌اند. این اجرا داعیه در احیای سبک نوازندگی یا سیاق گروه نوازی وزیری ندارد. هدف از تولید آن، ارجاع به قطعاتی فراموش‌شده از تاریخ تصنیف‌سازی ایران و ارائه نمونه‌ای صوتی برای دقت نظر در شیوه ملودی پردازی شایان توجه یکی از مهم‌ترین موسیقی‌دانان ایران بوده است.»

از نوازندگان این آلبوم می‌توان به ساینا زمانیان، یاسمین شاه‌حسینی، پگاه زهدی، متین آهنگری، چکاد فشارکی و شایان یزدی زاده اشاره کرد و این اثر توسط نشر ماهور منتشر شده است.
«مجتبی عسگری»، از ۱۵ سالگی دوره‌های آواز را در کلاس‌های آزادِ هنرستان موسیقی اصفهان نزد قاسم معمارزاده آغاز کرد.

به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیکش دوره‌هایی را زیر نظر سید رضا طباطبائی (از شاگردان زنده یاد تاج اصفهانی-فراگیری ردیف‌های مکتب آوازی اصفهان به مدت ۴ سال) گذراند.

عسگری بعد از آن  در کلاس‌های مرحوم دکتر حسین عمومی، حمیدرضا نور بخش (صداسازی)، محمدعلی کیانی‌نژاد و محمدرضا شجریان شرکت کرد.

او در طول این سال‌ها به تدریس آواز مشغول بوده است.

اجراهای متعدد در ایران و خارج از کشور با همراهی گروه‌های مختلف موسیقی از جمله «میراث»، «پالیز»، «مهتاب»، «خزان» و «نوبانگ» در قالب اجراهای جشنواره‌ای و کنسرت‌های مستقل بخشی از کارنامه هنری اوست.

همکاری در آلبوم‌های مختلف با آهنگسازانی همچون مجید درخشانی، امیر عباس ستایشگر، احسان ذبیحی فر، آرمین جوانبخت، سعید نایب محمدی و سعید کرد مافی هم از دیگر  فعالیت‌های این خواننده اصفهانی به حساب می‌آید.

او در جهت کسب تجارب بیشتر همچنان بر متدهای مختلف در زمینه آواز به تحقیق و تمرین می‌پردازد. این هنرمند علاقه و توجه خاصی به شیوه آواز خوانی زنده یاد ادیب خوانساری دارد.