رکورد خیره‌کننده تیلور سوئیفت و ادل

موسیقی کوک| تیلور سوئیفت ؛ ستاره موسیقی پاپ، برای چهارمین سال در طی یک دهه گذشته موفق شد رکورد انتشار پرفروش‌ترین آلبوم سال در آمریکا را به نام خود ثبت کند تا از این حیث با رکورد ادل، خواننده مشهور بریتانیایی برابری کند.

سوئیفت در سال ۲۰۲۰ دو آلبوم “فولکلور” و “ابدی” را به فاصله چند ماه منتشر کرد که هر دوی آنها با استقبال خوبی از سوی هواداران این خواننده مواجه شدند. آلبوم “فولکلور” که در حین پاندمی کرونا ضبط و در تابستان ۲۰۲۰ منتشر شد، عنوان پرفروش‌ترین آلبوم این سال را از آن خود کرده است.

تیلور سوئیفت سال گذشته نیز با آلبوم “معشوق” صاحب این عنوان شده بود. این خواننده همچنین در سال ۲۰۱۴ با آلبوم “۱۹۸۹” و در سال ۲۰۱۷ با آلبوم “اعتبار” صاحب این عنوان شده بود.

ادل نیز در طی یک دهه اخیر با آلبوم‌های “۲۱” در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و “۲۵” در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ موفق به ثبت چنین رکوردی شده بود. نکته جالب درباره ادل این است که او بر خلاف تیلور سوئیفت، به‌عنوان یک هنرمند خارجی موفق به چنین دستاوردی در آمریکا شده است.

گفتنی است، در سال ۲۰۱۳ آلبوم “تجربه ۲۰/۲۰” از جاستین تیمبرلیک و در سال ۲۰۱۸ موسیقی فیلم “بزرگترین شومن” عنوان پرفروش‌ترین آلبوم در آمریکا را از آن خود کرده‌اند.

به گزارش ایران آرت، بر اساس آمار فروش آلبوم‌ها، ادل با فروش ۳۶.۷ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش در صدر پرفروش‌ترین خوانندگان در آمریکا قرار دارد و تیلور سوئیفت، جاستین بیبر، امینم و دریک در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار گرفته‌اند.