رکورد یک میلیاردی گروه بلک پینک

موسیقی کوک| تعداد بیننده‌های موزیک ویدئوی جدید گروه «بلک پینک» در شبکه یوتیوب از مرز یک میلیارد نفر گذشت و این گروه پاپ دخترانه اهل کره جنوبی به موفقیتی تاریخی دست پیدا کرد.

این آهنگ (Ddu-Du Ddu-Du) و موزیک ویدئواش ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ منتشر شد که از محبوب‌ترین آثار موسیقی پاپ کره جنوبی مشهور به «کی پاپ» است.

بعد از سای، خواننده آهنگ مشهور «گانگنام استایل» این دومین باری است که هنرمندانی از کره جنوبی وارد کلوب میلیاردی‌های یوتیوب می‌شوند.

بلک پینک را اما باید نخستین گروه موسیقی اهل کره جنوبی است که موفق به ثبت چنین رکوردی شده است.

البته یکی از موزیک ویدئوهای گروه پسرانه «بی تی اس» به نام «دی اِن اِی» هم با ۸۶۶ میلیون بیننده در یوتیوب، فاصله چندانی با رکورد بلک پینک ندارد.

رقابت سختی میان این دو گروه پاپ کره‌ای وجود دارد و یکی از دلایل مهم ثبت این رکوردهای تازه، حمایت طرفداران از آثار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی است.

گروه بلک پینک سه سال پیش در شهر سئول پایتخت کره جنوبی ایجاد شد و جیسو، جنی، رُزی، و لیسا اعضای این گروه چهار نفره هستند.

آثار آن‌ها در سبک‌های کی پاپ، ای دی ام، هیپ هاپ، و جی پاپ قرار می‌گیرد. آن‌ها تا امروز با تعدادی از هنرمندان مطرح بین‌المللی پروژه‌های مشترکی اجرا کرده‌اند.

 

برخی از تک آهنگ‌های گروه بلک پینک به فهرست پرفروش‌های جدول بیلبورد رسیده و اعضای این گروه طرفداران زیادی در آسیا، کشورهای اروپایی و حتی آمریکا دارند.