ریحانا کتاب منتشر می‌کند

موسیقی کوک| ریحانا، ستاره موسیقی پاپ که بازیگری، طراحی مد و عرضه یک برند موفق آرایشی را در کارنامه حرفه‌‌ای خود دارد، به زودی کتابی را نیز روانه بازار می‌کند.

به نوشته نشریه وُگ، این کتاب در واقع شرح زندگی ریحانا به روایت تصویر است. در این کتاب، عکس‌‌هایی تا به حال دیده نشده از زندگی ریحانا منتشر می‌شود. این عکس‌‌ها از کودکی او در باربادوس تا درخشش در عرصه جهانی را در بر می‌گیرد.

ریحانا در اینستاگرام گفته است که پروژه تهیه کتاب زندگینامه‌‌اش پنج سال طول کشید.

یک ویدئوی کوتاه نیز که در اینستاگرام منتشر شده، علاقه‌مندان را با بخشی از آن چه در این کتاب خواهند دید، آشنا می‌کند.

این کتاب ۵۰۴ صفحه دارد و شامل بیش از هزار عکس رنگی است. این کتاب در واقع بیشتر از آن که یک کتاب زندگینامه سنتی برای مطالعه باشد، اثری است که هواداران این ستاره پاپ می توانند آن را بر روی میز سالن خود قرار دهند.

روبین ریانا فنتی که در ایران با نام ریحانا شهرت دارد، متولد ۲۰ فوریه ۱۹۸۸ در شهر سنت مایکل در کشور باربادوس است. مادرش «مونیکا» یک حسابدار بازنشسته و پدرش «رونالد» سرپرست یک انبار بود دو برادر به نام‌های «روری» و «راژاد» و دو خواهر ناتنی و یک برادر ناتنی دیگر از طرف پدرش دارد.

او در یک خانه ۳ اتاقه به همراه خانواده‌اش در شهر بریج‌تاون زندگی می‌کرد و معمولاً روزها به همراه پدرش در یکی از خیابان‌های شهر مشغول فروش لباس ‌بود. علاقه او به موسیقی از دوران کودکی شروع شد و از همان دوران به موسیقی «رگی» علاقه‌مند شد و در هفت سالگی خوانندگی را شروع کرد.

او در دوران دبیرستان موفق به تشکیل گروهی موسیقی شد و در دسامبر ۲۰۰۳ بود که با ایوان روجرز آشنا شد. روجرز از او دعوت کرد تا جلوی او نیز آهنگی اجرا کند. ریانا هم دو آهنگ، یکی از خواننده استرالیایی، سمنتا سنگ و یکی دیگر، آهنگی از ماریا کری را اجرا کرد.

اجرا و خوانندگی ریانا روجرز را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد او از ریانا دعوت کند و در نهایت این خواننده به همراه مادرش به شهر کانکتیکت در آمریکا برود تا بتواند با کمک روجرز چند آهنگ نمونه ضبط کند. آغاز موفقیت او در خوانندگی از همین جا آغاز شد.