زخم نهان منتشر شد

موسیقی کوک| آلبوم « زخم نهان » به آهنگسازی آرش کاووسی و آواز امیر اثنی عشری، به انتشار رسیده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

«زخم‌نهان»، اثری است از آرش کاووسی با صدای امیر اثنی‌عشری که در قالب ۹ قطعه به عناوین «مقدمه»، «تکنوازی سه تار»، «چهار مضراب»، «ساز و آواز قرچه و رضوی»، «تصنیف رقص کنان»، «ساز و آواز حسینی»، «تصنیف زخم نهان» و «ساز و آواز مثنوی» چیدمان یافته و تولید و منتشر شده است.

در این آلبوم از سروده‌های شاعران کهن و معاصر مثل شیخ بهایی، مولوی و ه.ا. سایه بهره گرفته شده و نوازندگانی چون آرش کاووسی فاطمه ریوند، غلامرضا صدرالدینی، محسن میرزایی، محمد یوسفی، محمد جوزی، نوید جمالی‌پور و امیرعباس برفی در اجرای قطعات به هنرنمایی پرداخته و آواز اثنی عشری را همراهی کرده اند.

شایان ذکر است که آلبوم «زخم‌نهان» از آرش کاووسی، با آواز امیر اثنی عشری منتشر شده و علاقمندان می توانند نسخه های فیزیکی و دیجیتال آن را از مراکز فروش یا بسترهای معتبر اینترنتی تهیه کنند.

امیر اثنی‌عشری یادگیری آواز و سه‌تار را از سال ۱۳۷۸ نزد استادانی چون طهمورث شاهرخی (یک سال)، صدیق تعریف (۴ سال)، مهران مهرنیا (سه‌تار – ۴ سال)، کریم صالح‌عظیمی (کمتر از یکسال)، محمدرضا لطفی (کلاس‌های تحلیل ردیف آوازی و سه‌تار ۴ سال) و همچنین محمدرضا شجریان (کارگاه‌های آوازی – کمتر از ۶ ماه) آموخت.

مهمترین اتفاق در کارنامه هنری امیر اثنی‌عشری همکاری با محمدرضا لطفی در سن بیست‌وچهار سالگی در غالب گروه شیدا بود.

اثنی‌عشری پس از سه شب اجرای موفق در گروه بازسازی شیدا در سال ۱۳۸۷ به سرپرستی زنده یاد «محمدرضا لطفی» مورد توجه علاقه‌مندان آواز قرار گرفت.

صدایی خاص و ویژه که متفاوت با فرم رایج آواز خوانی بود. حاصل این همکاری علاوه بر کنسرت‌های متعدد انتشار دو اثر صوتی و تصویری به سرپرستی محمدرضا لطفی بود.

آلبوم «ایران هنگام کارست» در سال ۱۳۸۵ به سرپرستی جهانشاه صارمی و با اجرای گروه نهفت منتشر شد. در این اثر اثنی عشری ۲۲سال داشت.

آلبوم تصویری کنسرت گروه‌های سه‌گانه شیدا در سال ۱۳۸۷به سرپرستی و نوازندگی محمدرضا لطفی منتشر شد. در این آلبوم علاوه بر امیر اثنی عشری، محمد معتمدی و علیرضا شاه محمدی نیز به عنوان خواننده حضور دارند.

«پاسداشت از شیوه طاهرزاده» به سرپرستی محمدرضا لطفی و خوانندگی امیر اثنی عشری در سال ۱۳۸۹منتشر شد، که در آن آوازی از سید حسین طاهرزاده بازسازی شده بود.

آلبوم «سوی بی سو» در سال ۱۳۹۴به خوانندگی امیر اثنی عشری و آهنگسازی محمد علی نجف پور بر روی ترجیع بند مشهور هاتف اصفهانی «که یکی هست و هیچ نیست جز او» منتشر شد.

همکاری در آلبوم «خیام خوانی» به آهنگسازی پیمان سلطانی در سال ۱۳۹۵.

آلبوم «سلوک» در سال ۱۳۹۶به خوانندگی امیر اثنی عشری و آهنگسازی نفیسه غلامپور توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

آلبوم «با ما دمی» به آهنگسازی کوروش شاهانی و خوانندگی امیر اثنی عشری در سال ۱۳۹۸ منتشر شد. در این آلبوم کوروش شاهانی با ساز سنتور، هوشمند عبادی با ساز نی، محسن دیلم صالحی با ساز عود و خشایار شاهانی با ساز تمبک صدای امیر اثنی عشری را همراهی کرده‌اند و اشعار آلبوم نیز از حافظ، سعدی، فروغی بسطامی و امین ایرانپور انتخاب شده‌است.