زمان هر لحظه در حال تغییر است

نادر مشایخی در رویداد شنیداری «میان‌کنش»:

موسیقی کوک|پریسا قاسم زاده| رویداد شنیداری «میان کنش» با مدیریت هنری و رهبری «نادر مشایخی» یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ در «تالار وحدت» تهران برگزار شد.

در این برنامه آثاری از نادر مشایخی (استخوان ایشانگو شماره ۳ و…) و کوشا میرزایی (کاویان، غریو، باغ آشنایی، فالگیر، اشارات نظر، سحری) به اجرا در آمد.

در این برنامه «کوشا میرزایی» به عنوان تک‌نواز سه‌تار و «ارغوان منتظری» به عنوان سولیست فلوت حضور داشتند. «دانیال جوراب‌چی» نیز به عنوان کنسرت‌مایستر این کنسرت بود.

نادر مشایخی در این رویداد با اشاره به دلایل اجرای زنده این پروژه با وجود برخی واکنش‌ها بیان کرد: «اسم این رویداد همان‌گونه که قبلاً هم اطلاع‌رسانی شده بود، «میان‌کنش» است و این میان‌کنش وقتی اتفاق می‌افتد که بتوانیم زمان را فشرده کنیم. تا بتوانیم نشان دهیم می‌توان جور دیگری زندگی را تماشا و زمان را تجربه کرد».

این موزیسین سرشناس افزود: « ما این تجربه را انجام داده‌ایم و هر کس هم می‌تواند تجربه خود را از زمان داشته باشد. اصلاً زیبایی زندگی هم فقط در همین است که بتوانیم تغییر زمان را حس کنیم و زمان بتواند گذشته و آینده را تغییر دهد.

من نمی‌دانم برای شما چگونه است؟ اما برای من گذشته قطعیت ندارد و هر لحظه مانند زمان حال در حال تغییر است. برای من هیچ چیزی تاریخ ندارد. من وقتی امروز عکس یا فیلمی را می‌بینیم با نوع دیدن من به همان فیلم و عکس در فردا متفاوت است. این‌ها برای من زیبایی زندگی هستند».

این آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت گفت: «ما این رویداد را به همین جهت برگزار می‌کنیم چون اعتقاد داریم می‌توان در تمام موقعیت‌ها عاطفی تصمیم نگرفت و برخورد درستی با ماجرا داشت.

البته در این مجال غم بزرگی را که در بچه‌های ارکستر وجود دارد، نیز اعلام می‌کنم، چرا که برای هم وطنان عزیزمان در ماجرای سقوط هواپیما اتفاق تلخ و ناگواری افتاده است که فکر می‌کنم یک دقیقه سکوت برای این عزیزان خوب باشد».