ساری میزبان علیرضا قربانی می‌شود

در ادامه‌ اجرای پروژه «با من بخوان»؛

موسیقی کوک| «علیرضا قربانی» خواننده موسیقی ایرانی که به تازگی آلبوم «افسانه‌ چشم‌هایت» را با همراهی «همایون شجریان» با آهنگسازی «مهیار علیزاده» روانه بازار موسیقی کرده است، هفتم آذرماه در ساری به روی صحنه کنسرت می‌رود.

این برنامه در ادامه‌ تور کنسرت «با من بخوان» به آهنگسازی حسام ناصری در سینما سپهر ساری اجرا خواهد شد.

این خواننده مطرح موسیقی ایرانی اجرای پروژه با من بخوان را اردیبهشت‌ ماه در ۹ سانس در تالار وحدت تهران و تیر و مرداد در ۳۴ سانس در ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی «سعدآباد» تهران روی صحنه برد.

این پروژه که اغلب قطعات آن برای اولین‌بار اجرا می‌شد، تجربه کاملاً متفاوتی در کارنامه کاری علیرضا قربانی محسوب می‌شود. چون این خواننده در آلبوم‌ها و اجراهای قبلی خود یک یا دو قطعه را که تلفیق موسیقی الکترونیک و آکوستیک بود داشت اما تمامی قطعات پروژه با من بخوان الکتروآکوستیک هستند.

پس از حدود دو سال که علیرضا قربانی هیچ کنسرتی در تهران برگزار نکرده بود این خواننده موسیقی ایرانی در حالی روی صحنه  کنسرت ظاهر شد که اتفاقی جدید را رقم زد. بازگشت او این بار با پروژه «با من بخوان» بود که توانسته تا اینجا پرمخاطب‌ترین کنسرت یک سال و نیم اخیر باشد.

این پروژه به غیر از علیرضا قربانی در مقام خواننده چند ستون اصلی هم دارد. «حسام ناصری» که موسیقی با من بخوان اثر او است و «رضا موسوی» که وظیفه کارگردانی و طراحی‌های بصری برنامه را بر عهده دارد.

رضا موسوی یکی از کارگردان‌های باسابقه حوزه نمایش و موسیقی است که تقریباً چهار سالی می‌شود همکاری‌های متعددی با علیرضا قربانی و گروهش داشته است. در این مدت، تمامی کنسرت های علیرضا قربانی در تهران با طراحی دکور و جلوه‌های ویژه بصری متفاوت روی صحنه رفته است.

به عبارتی تلاش شده در تمامی برنامه‌های چند سال اخیر علیرضا قربانی، استانداردهایی که معمولاً کمتر در سایر اجراهای این ژانر به آن پرداخته می‌شود، مدنظر قرار بگیرد. برای اجرای این برنامه روی صحنه، تیم‌های ایده‌پردازی، کارگردانی، نور، صدا، دکور و ویژوال با حضور رضا موسوی جلسات متعددی داشتند.

برای اجراهای با من بخوان در کاخ سعدآباد هم تیم کارگردانی برنامه طراحی‌های متفاوتی برای بخش‌های مختلف کنسرت نسبت به اجراهای تالار وحدت انجام دادند. این طراحی‌ها در بخش‌های مپینگ و ویژوال کنسرت بسیار بیشتر بود. همچنین برای قطعه «الله مزار» هم یک پرفورمنس به برنامه اضافه شد که غرابت جالبی با مفهوم این اثر داشت.