نمایشگاه «سازخانه» در نقطه پایان

دومین دوره نمایشگاه ساز در خانه هنرمندان به کار خود پایان داد؛

موسیقی کوک| دومین نمایشگاه سازخانه موسیقی شب گذشته (۲۵ آبان ماه) با حضور برخی از هنرمندان و علاقه‌مندان در خانه هنرمندان به نقطه پایان رسید. 
حسین علیزاده(آهنگساز و نوازنده پیشکسوت تار)، داریوش پیرنیاکان(نوازنده و مدرس پیشکسوت تار)، علی اکبر شکارچی(نوازنده پیشکسوت کمانچه)، سعید ثابت(نوازنده پیشکسوت سنتور)، حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی)، مجید رجبی معمار(مدیرعامل خانه هنرمندان ایران)، دکتر ناصر آقایی(استاد پیشکسوت تئاتر)، فرمان مرادی(رئیس کانون سازندگان ساز)، رامین جزایری، بیاض امیرعطائی(از ساز سازان پیشکسوت)، حمیدرضا عاطفی(مدیر اجرایی خانه موسیقی)، داود آزاد(نوازنده و خواننده موسیقی ایرانی) و جمع زیادی از هنرمندان جوان موسیقی ایران از این نمایشگاه بازدید کردند.

سازندگان سازِ شرکت کننده در نمایشگاه که اغلب از جوانان و از شهرستان های مختلف ایران بودند،  حضور علیزاده، پیرنیاکان، شکارچی و … را مغتنم دانستند و درباره سازهای ساخت خود با این استادان به گفت‌وگو پرداختند و از رهنمون‌های این پیشکسوتان استفاده کردند.استادان بازدید کننده هم در فرصت کوتاهی که داشتند برخی تجربیات و نظرات خود را به سازندگان منتقل کردند و برخی نیز گفت‌وگوی مفصل را به دیدار و ملاقاتی خصوصی موکول کردند.

بسیاری از بازدیدکنندگان نمایشگاه جوانانی بودند که به دلیل عدم پخش تصویر ساز از رسانه‌ها با سازهای موسیقی ایرانی آشنا نبودند و نمایشگاه برای آنها فرصتی شد تا در این فضا با سازها و  نواختنش  آشنا شوند.

روز گذشته پیش از آغاز ساعت بازدید، سازندگان ساز شرکت کننده در نمایشگاه در سالن ممیز خانه هنرمندان گرد هم آمدند و بعد از سخنان داریوش النجری(دبیر هنری نمایشگاه) و عطا نویدی(مدیر اجرایی نمایشگاه) لوح تقدیر و گواهینامه حضور در «ساز خانه» که به امضای حمیدرضا نوربخش(مدیرعامل خانه موسیقی) و فرمان مرادی(رئیس کانون ساز سازان) رسیده بود، به آنان اهدا شد.

در ادامه سازندگان ساز در محوطه بیرونی خانه هنرمندان از دومین نمایشگاه «ساز خانه» عکس یادگاری گرفتند.

با  پایان ساعت بازدید آخرین روز نمایشگاه یک گروه نوازنده جوان سازهای کوبه‌ای،  در محوطه داخلی خانه هنرمندان به اجرای موسیقی پرداختند و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شدند.

«ساز خانه» (دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی) از ۲۱ تا ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۷ در گالری‌های ممیز، میرمیران، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران برگزار شد.