درخشش ستاره قطبی در وحدت

چهارم و پنجم مردادماه جاری کنسرت گروه ستاره قطبی برگزار می‌شود؛

به گزارش موسیقی کوک، کنسرت گروه ستاره قطبی( پلاریس) در روزهای چهارم و پنجم مردادماه جاری در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

این کنسرت به سرپرستی بهار ایلچی، تنظیم و رهبری ارکستر پوریا پیرزاده و تهیه‌کنندگی علی افشار در چهارم مرداد ساعت ۱۴ و پنجم مردادماه ساعت ۱۸ اجرا می شود.

گروه ستاره قطبی ( پلاریس) مانند گذشته مجموعه‌ای از آهنگ‌ها، نغمات و قطعات به زبان‌ها و لهجه‌های متنوع برگرفته شده از شهرهای مختلف ایران و پنج قاره دنیا را در این کنسرت اجرا می‌کند.

بهار ایلچی سرپرست گروه در سال ۱۳۶۱ در تهران متولد شد. او از کودکی در بستر خانواده به موسیقی علاقمند شد و در ۹ سالگی به نوازندگی پیانو پرداخت  اما آموزش آکادمیک خود را از سال ۱۳۷۱ در هنرستان موسیقی به عنوان نوازنده پیانو در رشته موسیقی کلاسیک نزد استادانی همچون سروش دهبستی و دلبر حکیم آوا آغاز کرد.

او  در گروه‌های مختلف کلاسیک و سنتی و پاپ تجربه نوازندگی دارد.از دیگر فعالیت های او کسب مقام اول در جشنواره فجر در بخش آواز گروهی و کسب مقام اول در جشنواره فجر در بخش موسیقی پاپ بانوان با گروه فرمات  است.

او در سال ۱۳۸۹ اقدام به تاسیس یک گروه موسیقی پاپ ویژه بانوان با سبکی متفاوت کرد و در سال ۱۳۹۲ موفق شد گروه را به ثبت برساند و مجوز اجرای کنسرت با درجه ۱ هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کند.

ستاره  قطبی در حال حاضر تنها گروه پاپ بانوان در ایران است. فعالیت های این گروه با حمایت و استقبال خوبی روبرو بوده و تا امروز موفق به برگزاری چندین اجرا در تالار وحدت و فرهنگسرای نیاوران شده است و همچنین ۲ بار اجرا در جشنواره موسیقی فجر داشته است.

آرمیتا فهیمی، آوا منبری، بهار ایلچی، پرنا کوه گیوی، پگاه ابراهیم، ثمیلا تحویلداری، سارا پارسایی، سپیده ایلچی، سحر دزواریی، شانیا شهریاری، ماری روت باتوآ، مهشید مولایی و بهار ایلچی اعضای گروه ستاره قطبی هستند.  علاقه‌مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.