«سرزمین خورشید» به تالار وحدت می‌آید

در ۲۶ آبان ماه امسال؛

موسیقی کوک| تازه‌ترین کنسرت ارکستر «سرزمین خورشید» با رهبری عباس عامری ۲۶ آبان ماه سال جاری در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد. این ارکستر تا امروز چهار اجرای رسمی را پشت سر گذاشته است. در کنسرت آبان ماه امسال،  که پنجمین کنسرت رسمی این مجموعه موسیقایی هم به حساب می‌آید، قرار است تا آثار برتر موسیقی کلاسیک جهان در تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار بگیرد.

یکی از ویژگی‌های این کنسرت، آن است که در ترکیب ارکستر علاوه بر حضور تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان تعدادی از هنرمندان خردسال نیز حضور خواهند داشت.

ارکستر «سرزمین خورشید» از جمله مجموعه‌های فعال حوزه موسیقی است که در سال‌های گذشته با ترکیبی از نوازندگان حرفه‌ای و هنرجویان حوزه‌های مختلف موسیقی به فعالیت در این عرصه مشغول بوده است.

رهبر این ارکستر؛ عباس عامری از جمله هنرمندانی است که عمده فعالیت خودش را متمرکز بر آموزش موسیقی به کودکان کرده است.

او هم‌اکنون علاوه بر رهبری ارکستر «سرزمین خورشید» در حوزه آموزش نوازندگی سنتور و نوازندگی پیانو به تدریس در آموزشگاه‌های مختلف مشغول است.

زمستان سال گذشته، ارکستر «سرزمین خورشید» به رهبری عباس عامری، چهارمین کنسرت رسمی خودش را در تاریخ بیستم اسفند ماه ساعت ۲۰ در تالار رودکی روی صحنه برد.

سیامک صانعی در آن اجرا به عنوان خواننده و امیر محمد کاظمی در مقام کنسرت مایستر حضور داشتند.

در آن اجرا، تعدادی از قطعات در رپرتوار برای ساز سولو و ارکستر تنظیم شده بود که امیر محمد کاظمی به عنوان سولیست ویولن، امید همدانی به عنوان نوازنده ویولنسل، سینا کلوت به عنوان نوازنده ویولا، علی واقف به عنوان نوازنده پیانو، کوروش مویدی راد به عنوان نوازنده گیتار و دانیال عبدالحمیدی به عنوان نوازنده فلوت حضور داشتند.

علاوه بر این، سحر شاطری و آرسس نادرزاده با سکشن کوبه‌ای  به همراه ارکستر بزرگ زهی و سکشن خردسالان سرزمین خورشید، در تالار رودکی میزبان علاقه‌مندان به هنر موسیقی بودند.