سرنانواز خراسانی درگذشت

برات صلاحی،هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی ایران در بیمارستان از دنیا رفت؛

موسیقی کوک| برات صلاحی؛ نوازنده سرنا و هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی ایران صبح امروز دوشنبه یکم مهرماه در بیمارستان قائم شهر مشهد از دنیا رفت.

برات صلاحی (نوازنده پیشکسوت سرنا) پس از مدت‌ها تحمل عارضه ریوی، صبح امروز دوشنبه یکم مهرماه در شهر مشهد دار فانی را وداع گفت.

استاد برات اصلاحی را جزء  توانمندترین سرنانوازان معرفی کرده‌اند. او را در زمینه نوازندگی ساز سرنا در عرصه موسیقی مقامی کشور صاحب سبک می دانستند.

زنده یاد برات صلاحی متولد ۲۹ اسفند ۱۳۴۷ در روستای محمودآباد سفلی تربت جام بود. او با روی آوردن به هنر موسیقی مقامی، به هنرمندی برجسته در رشته سرنا تبدیل شد و در خارج و داخل کشور اجراهای متعددی داشت.

زنده یاد صلاحی از مدتی قبل به این دلیل که از بیماری شدید ریوی رنج می‌برد در بخش داخلی بیمارستان قائم (عج) مشهد بستری شده بود. او متأسفانه امروز اول ماه مهر دار فانی را وداع گفت.

این استاد تازه درگذشته علاوه بر اجرای موسیقی در نقاط مختلف کشور در یونان، آلمان، دانمارک، عمان، ترکیه، قطر و چند کشور دیگر کنسرت‌هایی را در زمینه موسیقی نواحی ایران به روی صحنه برده بود.

مدتی قبل عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد جعفر مروارید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با حضور در بیمارستان قائم (عج) مشهد و عیادت از این استاد صاحب سبک موسیقی مقامی، برای او آرزوی بهبودی کامل کرده بود.

با توجه به اینکه معمولا استادان فعال در زمینه موسیقی نواحی ایران از لحاظ مالی در شرایط مساعدی روزگار نمی‌گذرانند، با قدردانی از عیادت آقای مدیر کل از این استاد برجسته موسیقی نواحی ایران، باید دید ایشان علاوه بر آرزوی بهبودی برای زنده یاد برات صلاحی، چه کارهایی را به صورت عملی و برای آرامش بیشتر این هنرمند تازه درگذشته انجام داده‌اند؟

جزئیات درباره آیین تشییع و تدفین این هنرمند برجسته موسیقی نواحی ایران به زودی اعلام خواهد شد.