سروش قهرمانلو: یک شب دورهمی ارزش یک عمر جدایی را ندارد

سروش قهرمانلو

موسیقی کوک| سروش قهرمانلو یکی از چهره‌های شناخته‌شده در عرصه موسیقی در کشورمان، از مخاطبان خود خواست تا امسال یلدا را در خانه بمانند تا خنده سال نو به گریه‌های عزا تبدیل نشود.

این آهنگساز و مبدع ساز سه تار الکتریک روز پنجشنبه در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای از مردم هنردوست ایران خواست تا امسال شب یلدا را در خانه بمانند تا خدای نکرده دورهمی یلدا باعث نشود تا سال نو را به جای لباسن و با رخت عزا آغاز کنیم.

این هنرمند به ایرنا گفت: وقتی می‌توانیم بخندیم چرا با رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و کرونایی باید به جای خنده‌ مجبور به گریه شویم.

او افزود: در خانه می‌مانیم و یلدا را در خانه گرامی می‌داریم تا عزیزانمان را در یلدای سال آینده داشته باشیم.

سروش قهرمانلو تصریح کرد: باور کنید یک سال هست که حسرت بوسیدن و در آغوش گرفتن پدر و مادرم رو دارم اما درد فراغ را تحمل می‌کنم تا یک عمر عذاب وجدان و دریغ نداشته باشم.

خواننده و سرپرست گروه نیوش چندی قبل درباره اوضاع و احوال موسیقی در ایام شیوع کرونا گفته بود: موسیقی‌ای که بخواهد مردم را به تفکر وا دارد نیاز به حمایت بیشتری دارد. قبلاً از این نوع موسیقی حمایت صورت نمی‌گرفت و الآن اوضاع بدتر شده است.

این آهنگساز درباره برگزاری کنسرت آنلاین هم اینطور توضیح داده بود: به نظر من کنسرت آنلاین یک شوخی است. مهم‌ترین چیزی که در موسیقی وجود دارد کیفیت صدا است. شما ببینید الآن کنسرت آنلاین می‌گذارند، درحالی‌که اینترنت درست و حسابی در ایران وجود ندارد و از طرفی عامه مردم هم پولدار نیستند که دستگاه پخش مناسب داشته باشند. در کنسرت آنلاین هیچ کنشی هم بین مخاطب و موزیسین به وجود نمی‌آید.

سروش قهرمانلو این را هم گفته بود که شما وقتی کنسرت می‌گذارید یک شور و حال از جمعیت می‌گیرید ولی آن شور و حال در کنسرت آنلاین وجود ندارد. اگر سی‌دی با کیفیت ضبط و پخش کنیم بهتر از کنسرت آنلاین است که نه کیفیت صوتی دارد و نه کیفیت تصویری.