سه پرستار از شجریان مراقبت می‌کنند

سه پرستار از شجریان مراقبت می‌کنند

موسیقی کوک| محمدحسین آقاسی وکیل محمدرضا شجریان درباره وضعیتِ جسمانی این هنرمند گفت: «استاد شجریان در خانه خودشان استراحت می‌کنند و به لحاظ جسمی وضعیت ثابتی دارند. برای مراقبت بیشتر سه پرستار در سه شیفت به صورت دائم از ایشان پرستاری می‌کنند.»

او در گفت‌وگو با همشهری ادامه داد:‌ «هم‌اکنون ایشان نمی‌توانند در مجامع حاضر شوند و فعالیتی داشته باشند. همیشه تحت مراقبت هستند.»

آقاسی درباره پیگیری پرونده شکایت از صداوسیما هم گفت: پیش‌تر بحث رسیدگی به اعتراض نسبت به رأی صادره از شعبه ۱۰۶۰ به تاریخ دوم شهریورماه تعیین شد که در آن دادگاه، اعتراض ما نیز به استدلال دادگاه قبلی بود که عنوان کردند عمل صداوسیما جرم نیست؛ چراکه سوء نیتی نداشته و حتی پخش آثار از صداوسیما باعث شهرت شجریان شده است.

او افزود: «قاضی دادگاه به نمایندگان صداوسیما مهلت ۱۰ روزه برای ارائه مدارک داده و گویا مدارکی نیز به دادگاه ارائه شده است و حالا منتظر جواب هستیم.»

علنی شدن بیماری محمدرضا شجریان به زمانی باز می‌گردد که این خواننده موسیقی ایرانی در پیام ویدئویی برای تبریک نوروز ۱۳۹۵ با چهره‌ای دگرگونه و موهای بسیار کوتاه حاضر شد. برخی سایت‌ها از ابتلای او به سرطان کلیه خبر دادند.

او در این ویدیو به مردم این طور گفت:

«خود من هم با یک میهمان ۱۵ سال است که آشنا هستم و دوست شدیم با همدیگر و الآن هم من به خاطر همان اینجا ایستاده‌ام و طبق دستور ایشان موهای سرم را هم کوتاه کردم و بچه حرف گوش کنی شدم و چند وقت دیگر هم در این‌جا هستم، چون آرامش خوبی دارم و خیلی راحتم این‌جا، برای این که با این میهمان بتوانیم به تفاهم برسیم ان‌شاءالله.

به تفاهم که رسیدیم، راه می‌افتم می‌آیم به سراغ شما هم میهنان عزیزم و کارهای هنری‌ام را دنبال خواهم کرد.»

چندی پیش اکبر گلپایگانی هم که برای حضور در آیین تجلیلی در لندن است، برای محمدرضا شجریان آرزوی سلامتی و تندرستی کرد.