تیلور سوئیفت مایکل جکسون را جا گذاشت

سوئیفت مایکل جکسون را جا گذاشت

موسیقی کوک| تیلور سوئیفت مایکل جکسون را جا گذاشت. فوق‌ستاره موسیقی پاپ آمریکا و جهان در آیین اهدای جوایز موسیقی آمریکا، شش جایزه گرفت و با رساندن تعداد جوایز خود به ۲۹، رکورد ۲۴ جایزه مایکل جکسون را شکست.

به گزارش پی‌ای، تیلور سوئیفت در آیین سالانه جوایز موسیقی آمریکا، شش جایزه به دست آورد، از جمله دو جایزه هنرمند سال و هنرمند دهه. هر چند اهدای جایزه هنرمند دهه پیش از برگزاری این آیین، اعلام شده بود اما سوئیفت ۲۹ ساله برای بردن مهم‌ترین و بزرگ‌ترین جایزه امسال ستاره‌هایی چون درک، آریانا گرانده، هالزی و پست مالون را شکست داد.

رکورد بیشترین تعداد جایزه از جوایز موسیقی آمریکا AMA پیش از این با ۲۴ جایزه در دست مایکل جکسون بود و سوئیفت با ۲۳ جایزه پس از او قرار داشت اما پس از آیین شامگاه یکشنبه در مایکروسافت تیه‌تر لس‌آنجلس، این رکورد به خواننده جوان آمریکایی رسید.

او پس از دریافت جایزه هنرمند سال و در حالی که آشکارا احساسی شده بود، گفت: «۱۲ ماه گذشته برخی از بهترین لحظه‌ها و سخت‌ترین اتفاق‌های زندگی بر من گذشت.»

سوئیفت در ماه‌های اخیر درگیر یک دعوای حقوقی بسیار سنگین با مدیر برنامه‌های خود شده بود و هفته گذشته او را متهم کرد که اجازه نمی‌دهد برخی از بهترین آهنگ‌هایش را در برنامه‌ها و جشن‌ها بخواند.

چندی قبل در خبرها آمده بود که ماجرای سرقت هنری گریبان تیلور سوئیفت را هم گرفت و این خواننده باید اثبات کند بخشی از ترانه «از ذهنم پاکش کنم» دزدی نیست.

یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در حال بررسی حکم عدم پیگیری شکایتی علیه تیلور سوئیفت است که در آن ادعا شده بود این خواننده ترانه تک‌آهنگ خود «از ذهنم پاکش کنم» (Shake It Off) را از دو ترانه‌سرای دیگر دزدیده است.

در سال ۲۰۱۸، ترانه‌سرایانشان هال و نیتن باتلر ادعا کردند ترانه آهنگ Shake It Off که در آن سوئیفت می‌خواند: «بازیکنان بازی خود را می‌کنند، بازی، بازی بازی، بازی و بددلان نفرت خواهند پراکند، نفرت، نفرت، نفرت، نفرت.» نقض مالکیت فکری آن‌ها است چراکه بخشی از ترانه‌ای است که آن‌ها برای گروه منحل شده موزیک دخترانه به نام ۳LW در سال ۲۰۰۱ نوشتند.