سومین «سازخانه» در راه است

از سوی خانه موسیقی و به همت کانون سازندگان ساز این خانه؛

موسیقی کوک| سومین نمایشگاه «سازخانه» ۹ تا ۱۳ دی ماه به همت کانون سازندگان ساز خانه موسیقی در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این دوره بیش از ۶۰ هنرمند سازهای خود را در گالری های ممیز، میرمیران، پاییز و زمستان خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارند.

فراخوان این دوره از نمایشگاه روزهای آغازین مهرماه سال جاری منتشر شد و پیش از تمام مهلت ثبت نام ظرفیت نمایشگاه به پایان رسید.

نمایشگاه «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز و از سوی خانه موسیقی ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی برگزار می‌شود.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه، دوشنبه ۹ دی‌ماه ساعت ۱۵ در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان با حضور مسئولان، هنرمندان و علاقمندان برگزار می‌شود. در آیین افتتاحیه  از چند چهره پیشکسوت سازسازی هم تجلیل خواهد شد.

علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن امیرخانی این مجموعه، نشست‌های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار خواهد شد.

آبان ماه سال گذشته(۱۳۹۷) دومین نمایشگاه ساز خانه موسیقی در خانه هنرمندان برگزار شده بود و استقبال کم نظیری از سوی سازندگان ساز، هنرمندان و علاقه‌مندان از آن اتفاق افتاد. یکی از نکات جالب دومین دوره «سازخانه» بازدید هنرمندان پیشکسوت شاخه‌های مختلف موسیقی بود.