سیاوش کامکار با «منظره نگاه» در سوئد

با همراهی رکسان ژنت در استکهلم و گوتنبرگ روی صحنه می‌رود؛

موسیقی کوک| آلبوم «منظره نگاه» دو نوازی سنتور و ویولن‌سل «سیاوش کامکار» و «رکسان ژنت» به زودی در شهرهای استکهلم و گوتنبرگ سوئد اجرا می‌شود.

این اثرِ بی‌کلام، حاصل هم‌نوازی سنتور سیاوش کامکار و ویولنسل رکسان ژنت است. سیاوش کامکار در مورد این اثر گفته است: «این مجموعه در اواخر بهار و اوایل تابستان ۹۶ در مدت یک ماه نوشته شد و به هیچ قانون و چهارچوبی جز اینکه از نوشتن و شنیدنش در ذهنم لذت ببرم، فکر نکردم.

طبیعتاً لذت در دیدگاه شخص من شامل نکات فنی فراوانی است، به‌شرط آنکه روح و احساسم محصورشان نباشد».

«شور و اشتیاق»، «غمگین و شکوهمند»، «آماده برای هر چیز»، «منظره»، «راه پرپیج و خم» و «لزگی» عناوین قطعات آلبوم جدید سیاوش کامکار هستند.

«سیاوش کامکار» سال ۱۳۶۸ در تهران متولد شده و فرزند «پشنگ کامکار» و «سودابه سالم» است. او موسیقی را با نواختن تنبک زیر نظر عمویش «ارژنگ کامکار» آغاز کرد. سنتور را اولین بار از مادرش «سودابه سالم» و بعدازآن نزد «پشنگ کامکار» و «اردوان کامکار» فرا گرفت.

او جوان‌ترین عضو گروه کامکارها است و تاکنون سه آلبوم به نام‌های «بارانی بر دریا»(تک‌نوازی سنتور)، «از آب‌ها به بعد»(سنتور و ارکستر) و «باغی در صدا» عرضه کرده است. در کارنامه هنری او اجرای کنسرت مجموعه قطعات «سیاوش کامکار» برای سنتور و کوارتت زهی در سال ۱۳۸۷ به روی صحنه رفت، هم به چشم می‌خورد.

رکسان ژنُت نیز نوازنده مستقلی است که بیشتر به دلیل حضورش در عرصه موزیک تریلر فیلم‌های سینمایی و صنعت بازی‌های کامپیوتری شناخته شده است. ازجمله آثار قابل‌توجه او می‌توان به Lords of Mayhem اشاره کرد.