شاهزاده ترانه درگذشت

موسیقی کوک| خوزه رملو سوسا اورتیز با نام هنری خوزه خوزه متولد ۱۷ فوریه ۱۹۴۸ بود. او حرفه موسیقی را در اوایل نوجوانی و با نواختن گیتار آغاز کرد.

او علاوه بر خوانندگی، گیتار بیس و کنترباس نیز می‌نواخت. خوزه موفقیت خودش را در اوایل دهه ۱۹۷۰ و با خواندن آهنگ El Triste پیدا کرد.

آلبوم سال ۱۹۸۳ او بیش از ۷ میلیون بار به فروش رسید. او تعداد زیادی از جوایز بین‌المللی را به دست آورد و چندین بار نامزد جایزه گرمی شد و در طی چهار دهه میلیون‌ها نسخه از آلبوم‌هایش به فروش رسید.

او  که به شاهزاده ترانه شهرت داشت، دیروز در ۷۱ سالگی براثر سرطان پانکراس در شهر میامی آمریکا درگذشت.

به گزارش فارس، این خواننده اولین بار در دهه ۱۹۷۰ پس از خواندن «El Triste»(غمگین) در جشنواره موسیقی OTI، به شهرت رسید و حرفه‌ای پرکار را آغاز کرد که بیش از چهار دهه به طول انجامید و میلیون‌ها آلبوم فروخت.

پس از آن اجرا و شهرتی که کسب کرد، خوزه خوزه شروع به صعود از چارت فهرست برترین خوانندگان آمریکای لاتین کرد و آلبوم‌های موفقی چون «از شهری به شهر دیگر»، «تا برگردی»، «احساسات»، «پالوما» و «گاویلان پالوما» از سوی او خلق شد.

خوزه خوزه در طول حرفه خود شش بار نامزد گرمی شد اما با وجود تمام قابلیت‌ها، هیچ‌گاه موفق به کسب این جایزه نشد.

خوزه خوزه همچنین موفق به موفقیت تجاری با ۲۰ آهنگ برتر آمریکای لاتین شد که چهار مورد از آنها  شماره ۱ برترین ترانه وقت آمریکای لاتین شد. علاوه بر این ۱۵ آلبوم از او در صدر جدول برترین آلبوم‌های لاتین قرار گرفت و در نهایت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نسخه از آلبوم‌هایش در ایالات متحده به فروش رسید.

خوزه رملو سوسا اورتیز متولد ۱۷ فوریه ۱۹۴۸ بود. او حرفه موسیقی را در اوایل نوجوانی و با نواختن گیتار آغاز کرد. او علاوه بر خوانندگی، گیتار بیس و کنترباس نیز می‌نواخت.