شب خاطره‌ها برای بچه‌های ایران زمین با ارکستر ملی

موسیقی کوک|  تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران با عنوان«شب خاطره‌ها برای بچه‌های ایران زمین» با اجرای آثاری از محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار برگزار می شود.

در این کنسرت که به رهبری مهمان سهراب کاشف برگزار خواهد شد، آثاری از محمدرضا علیقلی و بهرام دهقانیار دو آهنگساز مطرح موسیقی کشورمان در قالبی متفاوت پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

محمدرضا علیقلی آهنگساز فیلم است. او سال ۱۳۳۹ در تهران متولد شد. علیقلی از ۱۴ سالگی زیر نظر وانکو نایدنف بلغاری شروع به آموختن نوازندگی ترومبون و آهنگسازی کرد. او چند سال بعد فعالیت حرفه‌ای خود را با ساخت موسیقی برای چند سریال تلویزیونی و تئاتر آغاز کرد.

علیقلی موسیقی متن بیش از ۱۴۰ فیلم و سریال را آهنگسازی کرده که برای فیلم‌های خیلی دور، خیلی نزدیک به کارگردانی رضا میرکریمی، نرگس به کارگردانی رخشان بنی اعتماد، قدمگاه به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و دو فیلم امکان مینا به کارگردانی کمال تبریزی و دختر به کارگردانی رضا میرکریمی چهار بار برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شده است.

محمدرضا علیقلی در دی ماه ۱۳۹۶ لوح تقدیر بهترین موسیقی متن را از جشنواره فصلی «ASIANS ON FILM» آمریکا برای انیمیشن «چشم‌انداز خالی» به کارگردانی علی زارع قنات نوی کسب کرد.

بهرام دهقانیار  آهنگساز و نوازنده پیانو است. او۱۶ تیر سال ۱۳۴۴ در تهران متولد شد. آشنایی او با موسیقی و ساز تخصصی‌اش پیانو به دوران خردسالی بازمی‌گردد. به گفته خودش: «آشنایی من با ساز از اینجا شروع شد که برای برادرم کادوی تولد یک ساز هدیه آوردند و والدین من وقتی دیدند من با این ساز نواهای منطقی می‌نوازم مرا تشویق به نواختن کردند و برای من یک پیانو خریدند.

او از سن ۷ سالگی شروع به فراگیری پیانو کرد و دروس تئوری را نیز نزد مهران روحانی و ردیف نوازی موسیقی ایرانی را نزد اسماعیل دیبا (از شاگردان مرتضی محجوبی) آموخت. در سال ۱۳۶۸ به آلمان سفر کرد و تا سال ۱۳۷۳ در کنسرواتوار فرانکفورت تحصیلات موسیقی را در رشته‌های پیانو و آهنگسازی ادامه داد و سپس به ایران بازگشت.

آهنگسازی  فیلم‌ها و سریال‌های خونه مادربزرگه، خانه سبز، شب‌های برره و شهر موش های۲ از جمله کارهای بهرام دهقانیار است.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، کنسرت ارکستر ملی ایران با نام «شب خاطره‌ها برای بچه های ایران زمین» ساعت ۲۱:۳۰ روزهای ششم و هفتم شهریور در تالار وحدت تهران برگزار می شود.