شب موسیقی «ایرانی-آذری» در وحدت

اولین اجرای زمستانه ارکستر ملی ایران برگزار می‌شود؛

موسیقی کوک| ارکستر ملی ایران در اولین اجرای زمستانه خود «شب موسیقی ایرانی-آذری» را در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

این کنسرت ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۶ دی‌ماه به رهبری مهمان آقاوردی پاشایف و خوانندگی فخری کاظم نجات میزبان مخاطبان خواهد بود.

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این اجرا، سولیست تار صحیب پاشازاده و سولیست ویلن مازیار ظهیرالدینی ارکستر ملی ایران را همراهی می‌کنند.

«سن سیز»، «آریای بالاش»، «وطن نغمه سی»، «سنه ده قالماز»، «عسگرین آریاسی»، «آیریلیق»، «ائولری وارخانه_خانه»، «قرنفیل»، «راسپودری چهارگاه»، «چارداش»،«مرغ سحر» و شوشتری برای ویلن و ارکستر، «دونغمه ترک»، «به یاد صبا»، «سرود گل»، «سبک بال» و «شور آفرین» به یاد استاد حسین دهلوی آثاری هستند که در این کنسرت اجرا می شوند.

اجرای قبلی ارکستر ملی ایران در آستانه فرا رسیدن زادروز حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی، ۲۸ آذر با اجرای پروژه «شب موسیقی ارمنی» به رهبری مهمان رازمیک اوحانیان در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این اجرا که در آستانه سال نو میلادی میزبان مخاطبان بود، آثاری از کمیتاس، خاچاطوریان، آودیسیان و لوریس چکناواریان نواخته شد.

ساموئل گالستیان سولیست آواز فولکلور، واهان بادالیان سولیست آواز کلاسیک، سارو بغوسیان نوازنده دودوک در این کنسرت به هنرنمایی پرداختند.

بو سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه، آرتاشس تومانیان سفیر تام‌الاختیار ارمنستان در ایران و مهدی افضلی مدیر بنیاد رودکی از مهمانان ویژه این کنسرت بودند.