همایون در استانبول

به گزارش موسیقی کوک، به نقل از آناتولی، همایون شجریان، خواننده سنتی ایرانی به همراه تهمورس و سهراب پورناظری در سومین روز جشنواره «موسیقی‌های سنتی مردمی استانبول» که با حمایت ریاست جمهوری ترکیه و به همت شهرداری استانبول در سالن «جمال رشید ری» منطقه حربیه این شهر برگزار می شود، به روی صحنه رفت.

در این کنسرت که تمامی صندلی های سالن پر از تماشاگرانی از ترکیه و ایران بود، همایون شجریان آثاری چون «نه فرشته‌ام، نه شیطان»، «خداوند اسرار» و اشعاری از مولانا جلال‌الدین رومی، حافظ شیرازی ، محمدرضا کدکنی را با همراهی اساتید تار، سنتور، کمانچه، بربط از این کشور اجرا کرد.

در کنار همایون شجریان، تهمورس نوازنده تار و سه تار و سهراب پورناظری نوازنده کمانچه، حسین رضایی‌نیا به عنوان نوازنده دف، آیین مشکاتیان به عنوان نوازنده سازهای کوبه ای، مهیار طریحی به عنوان نوازنده سنتور، آزاد میرزاپور به عنوان نوازنده بربط و آرین کشیشی در گیتار بیس حضور داشتند.

همچنین تکنوازی های این هنرمندان در بخش های مختلف کنسرت با تشویق پرشور تماشاگران همراه شد. در پایان یاووز بینگول از خواننده های معروف ترکیه ضمن آرزوی سلامتی برای محمد رضا شجریان، از اساتید ارزنده موسیقی ایران و پدر همایون شجریان دسته گلی تحت عنوان “ارمغانی از طرف مردم ترکیه به مردم ایرانٍ‌” به وی اهدا کرد.

همایون شجریان فرزند محمدرضا شجریان استاد شناخته شده آواز ایرانی است. او ۲۱ اردیبهشت ۱۳۵۴در تهران به دنیا آمد. از همان کودکی موسیقی را با فراگیری ساز تنبک آغاز کرد و بعد از آن به آموختن کمانچه پرداخت. همایون فراگیری آواز را نزد پدرش آغاز کرد و کم کم توانست خودش را به عنوان خواننده مستقل از محمدرضا شجریان معرفی کند.

این نخستین کنسرت همایون شجریان در استانبول بود.