شرط شروع دوباره کنسرت‌های موسیقی

شرط شروع دوباره کنسرت‌های موسیقی

موسیقی کوک| برابر مصوبه ستاد کرونا از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر، فعالیت مشاغل گروه‌های دو و سه و چهار تا ساعت ۱۸ تعیین شده است.

محمد اله‌یاری، مدیرکل دفتر موسیقی درباره مصوبه جدید ستاد کرونا مبنی بر اجراهای هنری تا ساعت ۱۸ گفت: برابر مصوبه ستاد کرونا از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر، فعالیت مشاغل گروه‌های دو و سه و چهار تا ساعت ۱۸ تعیین شده است. که فعالیت‌های هنری نیز در زمره مشاغل گروه‌های دو تا چهار است و اعلام شده که این فعالیت‌ها می‌توانند تا ساعت ۱۸ غروب ادامه یابند.

گرچه فعالیت‌های هنری در گذشته، از ساعت ۱۸ آغاز می‌شد و معمولاً تا ساعت ۲۳ ادامه پیدا می‌کرد و مردم در آن ساعات عادت به حضور برای تماشای فعالیت‌های هنری داشتند.

یعنی زمانی که از کارهای روزمره فارغ شده بودند. در حال حاضر نیز هم شرکت‌های کنسرت‌گذار و هم سالن‌ها حاضرند نسبت  به رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند و مایل هستند ساعات اجرای برنامه‌های هنری به ساعات قبل از کرونا بازگردد.

دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت ارشاد نیز در کنار سالن‌ها و هنرمندان، از تلاش برای گفتگو با ستاد کرونا دریغ نکرده و نمی‌کند.

پیش از این هم محمد اللهیاری در پاسخ به این سوال که در چنین شرایطی ساعت‌ برگزاری و سانس‌های کنسرت‌ها به چه شکل خواهد بود گفته بود: «این موضوع در اختیار سالن‌ها و توافق کنسرت‌گذار و سالن است.»

این تصمیم در حالی وارد مرحله اجرایی شده است که چندی پیش اولین کنسرت‌های پاپ دوران کرونا با حضور مردم در فضای باز جزیره کیش برگزار شد. اما پس از چند اجرا، آن کنسرت‌ها هم به دلیل گسترش بحران شیوع کرونا لغو شد.

حالا باید کنسرت‌های ظهر و عصر تهران در چه شرایطی آغاز می‌شود و چگونه تداوم پیدا می‌کند. برگزاری کنسرت‌ها با محدودیت‌های کرونایی چالش جدی این روزهای هنر ایران است.