ششمین جشنواره موسیقی کارون برگزار می شود

در گستره بین المللی؛

موسیقی کوک| معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری ششمین دوره جشنواره موسیقی کارون به صورت مجازی و در گستره بین المللی خبر داد.

ناصر آریایی نیا با اعلام این خبر افزود: جشنواره موسیقی کارون یک رویداد فرهنگی هنری مستقل و خصوصی بوده که به عنوان اولین جشنواره خصوصی در منطقه جنوب کشور از شهرستان اهواز کار خود را آغاز کرد و به صورت سالیانه با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می شود.

او با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره گفت: این جشنواره تشویق نوازندگان و آهنگسازان جوان، ایجاد بسترهای فرهنگی،جریان سازی هنری و گردهمایی موسیقایی هنرمندان سراسر کشور را سرلوحه و هدف کار خود قرار داده است و با توجه به دستاوردها امید دارد با کسب دانش، افزایش ظرفیت ها و گسترش همکاری ها، این رویداد ملی به جشنواره بین المللی تبدیل شود.

آریایی نیا اضافه کرد: با تجارب به دست آمده در پنج دوره قبل، ششمین دوره جشنواره موسیقی کارون با همکاری و حمایت انجمن موسیقی خوزستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با حضور داوران بین المللی در اسفندماه ‌۱۳۹۹ و فروردین‌ ۱۴۰۰ به صورت بین المللی برگزار می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان جشنواره موسیقی کارون را فرصتی برای معرفی هنرمندان و پیشکسوتان گیتار کلاسیک ایران به هنرمندان، نوازندگان و دوستداران هنر در سراسر دنیا دانست و بیان کرد: به پاس سا‌ل‌ها فعالیت هنرمندانه استاد باقر موذن در توسعه و ترویج گیتار کلاسیک کشور و همچنین تربیت شاگردان حرفه ای، ششمین دوره جشنواره را با تجلیل از ایشان برگزار می کنیم.

تک‌نوازیِ گیتار کلاسیک

او ادامه داد: شورای هنری این جشنواره متشکل از فریدون وزیری، وحید وحیدپور و فرخ کارنما است و اساتیدی چون کیوان میرهادی و دکتر افشین ترابی به عنوان مشاورین هنری و اجرایی و اشکان کوثری در بخش مکاتبات بین الملل با این جشنواره همکاری می کنند.

آریایی نیا تصریح کرد: بخش رقابتی بین الملل ششمین جشنواره‌ گیتار کارون، «تک‌نوازیِ گیتار کلاسیک» به صورت آفلاین و با ارسال ویدئو اجرای قطعات انجام می شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به داوران این دوره از جشنواره گفت:  پیمان صمیمی،امیر هوشنگی،دکتر افشین ترابی،آیزگل کوچا از ترکیه و فلوریان کونیل از فرانسه هیأت داوران این دوره از جشنواره را تشکیل می دهند.

او افزود: فراخوان و شرایط شرکت در بخش رقابتی در سایت جشنواره به آدرس www.karoonmusicfestival.ir منتشر شده است.