شما فاسدید

شما فاسدید

موسیقی کوک| جوایز گرمی در سال‌های اخیر با واکنش‌های انتقادآمیز فراوانی مواجه شده و احتمالاً مراسم سال ۲۰۲۱ نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

لیست نامزدهای مراسم گرمی سال ۲۰۲۱ در حالی در شب گذشته اعلام شد  که نام برخی از خوانندگان که در سال گذشته موفقیت‌های زیادی را از آن خود کرده بودند، در لیست نامزدهای معرفی شده نیست.

جاستین بیبر که آلبوم Changes وی تنها در بخش پاپ نامزد شده است،  با انتشار پستی در اینستاگرام خود در واکنش به اعلام نامزدهای گرمی نوشت: من از گرمی ممنونم که برای هنرنمایی‌ام، مرا موردتقدیر قرار داد. بااین‌وجود، باید بگویم من یک آلبوم R&B ساخته‌ام.

آلبوم Changes یک آلبوم R&B بوده و هست و بسیار برایم عجیب است که به این سبک شناخته نمی‌شود! من پروژه‌ای را ساخته‌ام که از آکورد تا ملودی و درام‌های هیپ‌هاپ انتخاب شده ولی در این بخش قرار نگرفته است. من ناشکری نمی‌کنم. تمام این‌ها افکار من هستند و شما می‌‌توانید آن را بپذیرید یا نه. از تمام کسانی که برای من جنگیدند تا نامزد مراسم گرمی شوم، سپاسگزارم.

همچنین نیکی میناژ رپر و ترانه‌سرا نیز در توئیت جدید خود نوشت: هرگز از یاد نخواهم برد که گرمی چگونه به من جایزه بهترین هنرمند تازه‌کار را نداد؛ درصورتی‌که ۷ تا از آهنگ‌های من هم‌زمان در چارت بیلبورد قرار داشتند و در هفته‌های اول در بین تمام رپرهای زن در آن دهه بهترین بودند! اما آن‌ها جایزه را به یک مرد سفیدپوست به نام Boniver اهدا کردند.

د ویکند که هم از غایبان اصلی لیست گرمی ۲۰۲۱ بود، از این مراسم به علت نادیده‌ گرفتنش انتقاد و گلایه کرد. او با انتشار توئیتی نوشت: گرمی فاسد می‌ماند. شما به من، طرفدارانم و صنعت موسیقی  مدیون هستید.

از غایبان قابل‌توجه مراسم گرمی ۲۰۲۱ علاوه بر د ویکند می‌توان به سلنا گومز اشاره کرد.