«شمع محفل» در نیاوران رونمایی می شود

با آواز تهمورس شاهرخی؛

به گزارش موسیقی کوک، به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران، مراسم رونمایی از آلبوم «شمع محفل» با حضور تعدادی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۶ آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار خواهد شد.

 

تهمورث شاهرخی متولد سال ۱۳۲۰ در بابلکنار حوالی بابل به دنیا آمد. او اصالتی سوادکوهی دارد. او در سنین نوجوانی در همان بابلکنار تمرین خودآموز آواز را با شنیدن آثار بزرگان از رادو آغاز کرد.

شاهرخی فارغ التحصیل رشته موسیقی از دانشگاه هنر تهران، صاحب سبک سه‌تارنوازی، پژوهشگر و مدرس موسیقی است. او در زمینه پژوهش نیز فعالیت می کند و تاکنون مقالات و کتاب‌هایی به قلم او نوشته شده است. به نوشته خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «پژوهشی در زندگی هنری سلیمان خان» امیر قاسمی یکی از کتاب‌هایی است که شاهرخی نوشته است.

این کتاب، با مقدمه استاد مجید کیانی، نوازنده سنتور و پژوهشگر موسیقی ایرانی، از سوی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر منتشر شد. سلیمان خان امیرقاسم خانی مشهور به سلیمان امیرقاسمی از مشهورترین خوانندگان و ردیف‌دانان موسیقی کلاسیک ایرانی در دوران پهلوی بود.

دیگر  نوازندگان این آلبوم نیز عبارتند از حسن هادی زرگانی، رضا صوفی، محمد مهدیون، غلامرضا صدرالدینی و امیر سیاوش پور.

در آلبوم «شمع محفل» که آهنگسازی آن به صورت مشترک توسط تهمورس شاهرخی و حسن زرگانی انجام گرفته، حسن هادی زرگانی، رضا صوفی، محمد مهدیون، غلامرضا صدرالدینی و امیر سیاوش پور به عنوان نوازنده حضور دارند. این اثر توسط «موسسه فرهنگی-هنری آوای ایران» و «انجمن موسیقی ایران» تهیه و تولید شده است.

مراسم رونمایی از آلبوم «شمع محفل» شنبه ۲۶ آبان ماه ساعت ۱۸ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.