شکایت آریانا گرانده از Forever 21

موسیقی کوک| آریانا گرانده، ستاره موسیقی پاپ از فروشگاه آمریکایی «فورِور۲۱ (Forever 21)» به دلیل سوءاستفاده تبلیغاتی​ از عکس‌هایش و استفاده از مانکنی که بسیار شبیه او است، شکایت کرد.

این شکایت که به دادگاه فدرال در لس‌آنجلس ارائه شده است، بر تصاویری برگرفته از یکی از موزیک ویدئوهای او که مهمانی در خانه‌ای صورتی را نشان می‌دهد، تمرکز کرده و به تصاویری از صفحه اینستاگرام فروشگاه «فورِور ۲۱» که شامل عکس‌هایی از این موزیک ویدئو و استفاده از مدلی شبیه گرانده که برای تبلیغ محصولات در این ویدئو لباس پوشیده، اشاره می‌کند.

در شرح عکس‌های تبلیغاتی این فروشگاه از بخش‌هایی از ترانه‌های آریانا گرانده نیز استفاده شده است.

گفته می‌شود پس از انتشار ترانه «ممنون، بعدی» آریانا گرانده، فروشگاه «فورِور ۲۱»​ با مدیر برنامه‌های او تماس گرفت تا بتواند قراردادی تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی با او ببندد اما مبلغ پیشنهادی آنها توسط تیم گرانده رد شد.

در این شکایت عنوان شده که هر پست اینستاگرام آریانا گرانده ۲۶ ساله، قیمتی شش رقمی دارد.

فروشگاه «فورِور ۲۱»​ که با لباس‌های مد روز و قیمت‌های مناسب خود میان جوانان طرفداران زیادی دارد، می‌گوید دو سال است با شرکت مسئول حق امتیاز گرانده کار می‌کند تا به توافق برسند و پست‌های اینستاگرام را هم در حمایت از این خواننده موسیقی پاپ منتشر کرده است.

فورِور ۲۱ یک شرکت خرده‌فروشی زنجیره‌ای پوشاک آمریکایی است که در زمینه توزیع انواع لباس، لوازم و کالاهای لوکس مصرفی و محصولات مرتبط با صنعت مد فعالیت می‌کند.

نخستین شعبه فروشگاه فورِور ۲۱ ، ۲۱ آوریل ۱۹۸۴ توسط مهاجر کره‌ای دو وانگ چانگ و همسرش جینگ سوک چانگ در شهر لس‌آنجلس و با نام فشن ۲۱ راه‌اندازی شد.

این شرکت در حال حاضر مالک شبکه‌ای از ۴۸۰ فروشگاه و بوتیک در ایالات متحده آمریکا، هنگ کنگ، بلژیک، اتریش، فرانسه، بحرین، هند، ژاپن، کویت، کره جنوبی، تایلند، فیلیپین، مالزی، ایران، کلمبیا، مکزیک، شیلی و بریتانیا است.

دفتر مرکزی شرکت فورِور ۲۱ در شهر لس‌آنجلس، کالیفرنیا قرار دارد.