شکیرا از افسردگی‌اش پرده برداشت

موسیقی کوک| شکیرا در گفت‌وگو با گاردین گفت: «خوانندگی هویت من بود. زمان‌هایی وجود داشت که حتی نمی‌توانستم از رختخواب  بیرون بروم. من بسیار افسرده بودم.»

این موضوعات به‌نوبه خودش، تأثیر عمده‌ای بر زندگی خانوادگی شکیرا با جرارد پیکه، ستاره فوتبال بارسلونا و پسران این زوج (میلان ۶ ساله) و (ساشا ۴ ساله) داشت.

شکیرا در گفت‌وگوی جدید خود اشاره کرد که گاهی قادر به برقراری ارتباط با بچه‌های خود نبود. شکیرا در بخشی دیگر از این گفت‌وگو توضیح داد که از توصیه‌های پزشکی برای انجام عمل جراحی و هیپنوتیزم و مراقبه تا استفاده از دعا و مراقبه را برای بهبود خود امتحان کرده است.

او که سه بار برنده جایزه گرمی شده، می‌گوید در دوران افسردگی به این فکر می‌کرده که شاید از دست دادن قدرت خواندن، نوعی امتحان و آزمون تقدیر است. شکیرا از خوانندگانی است که در بسیاری از کشورهای جهان، طرفدارانی زیادی دارد.

این نخستین باری است که شکیرا با صراحت از محدودیت خود در خوانندگی و احساس افسردگی پس از این ماجرا صحبت کرده است. به نظر می‌رسد، اکنون که او به شرایط نسبتاً پایداری رسیده و دوباره به توانایی خوانندگی دست پیدا کرده، فرصت را برای گفت‌وگو دراین‌باره غنیمت شمرده است.

جالب است که او در بخشی از سخنانش به موضوع رئیس‌جمهور ایالات‌متحده پرداخته و گفته است: «فکر می‌کنم این کار صحیحی نیست که ترامپ در برابر جامعه لاتین موضع‌گیری منفی داشته باشد زیرا ما نیز در ساختن آمریکای امروزی نقش داشتیم.»