صالح شمس درگذشت

صالح شمس

موسیقی کوک| قلب صالح شمس در ۳۵ سالگی از حرکت ایستاد و غم دیگری بر دل دوستداران موسیقی نشاند. او جوانی نابینا از قائمشهر بود که در سری سوم برنامه «آکادمی گوگوش»، آهنگ ماندگار «چشم من» را خواند و برنده بخش «صداهای غایب» شد. صدای زیبایش به شدت مورد توجه قرار گرفت و «صالح» نیز به ادامه راه دلگرم شد.

صالح شمس، آهنگ‌های مشهور دیگری را هم به زیبایی بازخوانی کرد؛ از جمله «فرنگیس». او صبح دیروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه به دلیل بیماری قلبی درگذشت. شمس طی چند روز گذشته به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان ولیعصر (ص) شهر قائمشهر بستری بود و به کما رفته بود.

صالح شمس خوانندگی را از هشت سالگی آغاز کرده بود و زیر نظر کریم سلمان‌پور (یکی از خوانندگان محلی خطه مازندران) آموزش دیده بود و از محضر علاالدینی و دلاور بزرگ‌نیا استفاده کرده بود. روحش شاد و یادش گرامی باد.

اجرای صالح شمس، روشندل خوش صدای مازندرانی در حضور رئیس جمهور – سال ۱۳۹۵:

 

زمانی که ۸ ساله بود در یک مهمانی خانوادگی شروع به خواندن کرد و فامیل ها استقبال خوبی از او کردند. همچنین پدرش مشوق اصلی اش در این زمینه شد و بصورت جدی در زمینه ی خوانندگی فعالیت کرد.

او نزد استادانی همچون کریم سلمانپور خواننده نامدار مازندرانی، دلاور بزرگ‌نیا و استاد علاالدینی و علی فلاح مشق خوانندگی کرد و مورد حمایت قرار گرفت.