صدای ادل استرس را کم می‌کند

موسیقی کوک| براساس یک مطالعه جدید در برزیل گوش دادن به آهنگ‌های خواننده مشهور انگلیسی «ادل» هنگام رانندگی در ترافیک سنگین به کاهش استرس و پریشانی کمک می‌کند.

به نقل از دیلی میل، مطالعه ده‌ها زن در سنین بیست و چند سالگی نشان داد که پخش آهنگ با صدای ادل باعث کاهش احساس تنگنا در اثر توقف‌های طولانی مدت در ترافیک می‌شود.

این مطالعه با نظارت دانشمندان دانشگاه سان پائولو با همکاری محققان دانشگاه بروکلین ایالات متحده انجام شده است. گوش دادن به آهنگ‌هایی مانند (سلام) Hello و (یکی مثل تو) Someone Like You با صدای ادل به کاهش اختلال سیستم عصبی و همچنین کاهش فشار خون و ضربان قلب کمک می‌کند.

دانشمندی به نام «ویتور والنتسنیچ» تصریح کرد گوش دادن به آهنگ‌هایی که ادل با پیانو اجرا می‌کند، نیز به کاهش فشار قلب کمک می‌کند.

دو سال قبل ادل دو اجرای آخر از تور جهانی خود را به دلیل مشکل تارهای صوتی‌اش لغو کرده بود. در آن برهه زمانی، قرار بود در کنسرت او در استودیوم ومبلی در لندن برگزار شود.

آن زمان، ادل در توییتی به طرفدارانش گفته بود که به خاطر توصیه‌های پزشکی مجبور شده تا این دو کنسرت را لغو کند. به رغم مشکلات مربوط به تارهای صوتی ادل اما در آن زمان، دو اجرای او با استقبال منتقدان روبه‌رو شده بود.

بالاخره اما مشکل هنجره او برطرف شد و او توانست دوباره خوانندگی را از سر بگیرد.

مدتی قبل نیکی میناژ که پیش از آن، خبر از خداحافظی از عرصه موسیقی داده بود، فاش کرد که با این خواننده کار کرده و گفت: ادل از من قول گرفته و من اجازه ندارم چیزی بگویم [اما] دارم با او همکاری می‌کنم و یک نماهنگ هم ضبط کرده‌ایم و چه ترانه‌ معرکه‌ای هم شده.

 این ترانه اولین همکاری ادل با هنرمندی دیگر از سال ۲۰۰۹ به این طرف است. آن سال در ترانه‌ «آب و شعله» همراه با دنیل مریودر ظاهر شد.

ادل در سال ۲۰۱۶ خود را طرفدار میناژ اعلام کرد و در جریان حضورش در برنامه‌ خودرو‌خوانی (Carpool Karaoke) به مجری‌گری جیمز کوردن نسخه‌ای دقیق و درست را از ترانه‌ جنجالی میناژ درباره‌ آهنگ «هیولا»ی کانیه وست اجرا کرد.