ضیافت التون جان برای مبارزه با ایدز

ضیافت التون جان برای مبارزه با ایدز

موسیقی کوک| ضیافت التون جان برای مبارزه با ایدز؛ التون جان با میزبانی ضیافتی با حضور چهره‌های هنری بیش از ۶ میلیون دلار برای مبارزه با ایدز در کنیا جمع آوری کرد.

در این ضیافت یک خودرو بنتلی لوکس، یک پیانو با امضای او که در فیلم موزیکال «راکتمن» استفاده شد، کاپشن گوچی هنرپیشه نقش «راکتمن» و بلیط کنسرت‌های آخرین تور جان التون به حراج گذاشته شد.

سِر التون هِرکیولِس جان با نام اصلیِ رِجینالد کِنِث دوایت متولد  ۲۵ مارس ۱۹۴۷ است. او خواننده، آهنگساز، و نوازنده پیانو اهل انگلستان است. تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه از آثار التون جان در جهان به فروش رسیده‌ و او به همین خاطر  یکی از موفق‌ترین هنرمندان جهان در تمام دوران‌ها تبدیل شده است. بیش از ۵۰ اثرِ او در جدولِ ۴۰ ترانه برترِ انگلستان ثبت شده است. اودر سال ۲۰۱۷ در فیلم کینگزمن: محفل طلایی بازی کرد.

این خواننده-آهنگساز بریتانیایی در تنفسی در میان تور خداحافظی‌اش در سراسر جهان، در ویلایی در فرانسه میزبان چهره‌هایی مانند کریس مارتین از گروه «کلدپلی»، پیت تاونشند گیتاریست گروه «هو»، جون کالینز بازیگر و تارون اِگرتون بازیگر نقش التون جان در فیلم «راکتمن» بود.

هنرمند بریتانیایی گفت: «ما برای بنیاد ایدز التون جان و اولین جمع آوری کمک های مالی در جنوب فرانسه با هدف مبارزه با اچ آی وی و ایدز این جا هستیم.»