«طرز مستور» منتشر شد

«طرز مستور» منتشر شد

موسیقی کوک| «طرز مستور» منتشر شد. آلبوم «طرز مستور» با همکاری علی بهرامی‌فرد و هادی آذرپیرا منتشر شد. پیش از این آلبوم «راح روح» از این دو هنرمند منتشر شده بود.

مجموعه حاضر شامل نه آهنگ بی‌کلام از تک‌نوازی و هم‌نوازی سنتور و تار و عود و دو آهنگ باکلام است. علی بهرامی‌فرد نوازندگی سنتور و هادی آذرپیرا نوازندگی تار و عود را بر عهده داشته‌اند.

این دو هنرمند درباره این اثر می‌گویند: «در مجموعه پیش رو همچون اثر مشترک پیشین (راح روح) دلنواخته‌هایمان را رامشگرانه به گفت‌و‌گو و جست‌و‌جو وا داشته‌ایم؛ جست‌وجویی که گاه از موسیقی جنوب خراسان سر در می‌آورد و گاه از آذربایجان. گاه به روایت میرزاحسینقلی از ردیف موسیقی دستگاهی نزدیک می‌شد و گاه برداشتی آزاد و معاصر بود از موسیقی مقامی».

افشین معصومی، این تهیه‌کننده این آلبوم درباره این اثر گفته بود:  «پروژه «طرز مستور» دربرگیرنده یک چارچوب روایت گونه است که داستان از جایی آغاز شده و یک جا هم پایان می‌یابد. هنرمندان این آلبوم تلاش کرده‌اند تا خارج از فرم‌های موسیقی قاجار حرکتی را آغاز کنند که بسیار برای من جالب توجه بود. چرا که اساساً این گونه خروج از قواعد و چارچوب که مبتنی بر آموزه‌های علمی و خلاقیت است جزئی از قواعد کاری نسل چهارم موسیقی ایران شده که نمود عینی آن را می‌توان در آلبوم «طرز مستور» فارغ از هرگونه تعصب خاصی به یک پروژه جست‌وجو کرد.»

علاقمندان می‌توانند نسخه فیزیکی و اورجینال  آلبوم «طرز مستور» را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه کنند.