طرفداران مایکل جکسون شکایت کردند

طرفداران مایکل جکسون شکایت کردند

موسیقی کوک| طرفداران مایکل جکسون؛ ستاره پاپ درگذشته، از کسانی که به او اتهام اذیت و آزار جنسی زده‌اند، شکایت کرده و ادعا می‌کنند آنها به خاطره و یاد کسی که دیگر زنده نیست، آسیب می‌زنند.

مدتی قبل، شبکه «اچ بی او» مستندی به نام «ترک نورلند» ساخت که در آن دو مرد مدعی شدند در زمان کودکی توسط مایکل جکسون مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند. سه گروه مختلف از طرفداران جکسون، از این دو مرد در دادگاه فرانسه شکایت کرده‌اند. در فرانسه اتهام وارد آوردن به کسی که از جهان رفته غیر قانونی است.

 

آنها می‌گویند اتهامات آن دو مرد بر محبوبیت سلطان پاپ ضربه زده و امیدوارند بتوانند بدنامی جکسون را که نتیجه ساخت این مستند بوده، از بین ببرند.

وکیل دو شخصی که در مستند حضور دارند در مورد این خبر هنوز واکنشی نشان نداده است.

مایکل جوزف جکسون خواننده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی، رقصنده و هنرپیشه اهل آمریکا بود که  سال ۲۰۰۹ در ۵۱ سالگی از دنیا رفت. او با نام سلطان پاپ و اِم‌جِی (MJ) نیز معروف بود. کارهایش در موسیقی و رقص، در کنار زندگی شخصی‌اش او را برای ۴ دهه به یکی از چهره‌های مشهورِ فرهنگ‌عامه جهان تبدیل کرده بود.

او از ۵ سالگی وارد صنعت موسیقی شد و به مدت ۴۶سال فعالیت کرد. جکسون، بیتلز و الویس پرسلی با اختلاف بسیار زیاد از دیگر هنرمندان، پرفروش‌ترین هنرمندان جهان هستند.

در سال ۲۰۰۶ کتاب رکوردهای جهانی گینس، رکورد موفق‌ترین سرگرمی ساز و صحنه‌گردان تاریخ را به نام جکسون ثبت کرد.جکسون در طول ۴۶ سال دوران فعالیتش، ۱۰ آلبوم استودیویی منتشر کرد که ۵ تایشان جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌های جهان هستند.

او تنها هنرمندی است که این تعداد آلبوم پرفروش دارد. همچنین آلبوم تریلر او که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد، با فروش بیش از ۱۱۰میلیون نسخه در جهان، پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی است.

اتهام آزار جنسی به او دو بار در دوران حیاتش مطرح شد و مستند یاد شده، تنها موردی است که اعلامش به بعد از مرگ او بر می‌گردد.