طنین «آوای محرم» در ارسباران می‌پیچد

طنین «آوای محرم» در ارسباران می‌پیچد

موسیقی کوک| طنین «آوای محرم» در ارسباران می‌پیچد. به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، ویژه برنامه «آوای محرم» با نکوداشت چهار هنرمند پیشکسوت موسیقی مذهبی و رونمایی از قطعه عاشورایی «نوای نینوا» ساعت ۱۸:۳۰ روز سه شنبه ۲۳ مهر در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

برنامه «آوای محرم» با هدف معرفی، بررسی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی و مناسبت آنها با موسیقی دستگاهی ایرانی با تجلیل از چهار پیشکسوت موسیقی مذهبی ایران؛ مصطفی رحیم‌پور، محسن حسن‌زاده، ابوالفضل میرزا احمدی و امیر زینعلی قاهانی برگزار می‌شود.

در این برنامه، نشست واکاوی نواهای عاشورایی با حضور کارشناسان این حوزه از جمله  مهدی امین فروغی، رضا مهدوی و علی شیرازی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

در ویژه‌برنامه «آوای محرم» از قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه‌زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی ‌پور و تنظیم بابک ربوخه رونمایی می‌شود.

این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به ویژه مراسم سینه‌زنی است.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به فرهنگ‌سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سید خندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.