عربستان؛ مقصد بعدی نیکی میناژ

موسیقی کوک| خبر حضور ملکه رپ در عربستان بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به واکنش وا داشت.  اونیکا تانیا ماراژ با نام هنری نیکی میناژ، خواننده شناخته شده امریکایی، دعوت عربستان سعودی برای اجرای برنامه در جشنواره موسیقی دنیا جده را پذیرفته و قرار است ۱۸ ژوئیه روی صحنه حاضر شود.

این اجرا از آن جهت برای اغلب کاربران شبکه‌های مجازی که بحث پیرامون حضور نیکی میناژ در عربستان برای اجرای کنسرت، شرکت کرده‌اند، عجیب بوده که این خواننده معمولا با لباس‌های بدن نما و استفاده از ترانه‌هایی جنسی شناخته می‌شود.

این یکی از آخرین نمونه‌های باز شدن فضای سرگرمی در عربستان سعودی است.  نیکی میناژ که در کشور ترینیداد و توبوگو  به دنیا آمده،  در محله کوئینز شهر نیویورک بزرگ شده و اولین آلبوم موسیقایی‌اش را که در استودیو ضبط شده، سال ۲۰۱۰ منتشر کرده است.

به نقل از بی بی سی، برخی به حضور او در توئیتر اینگونه واکنش نشان داده‌اند:

«صادقانه بگویم. احساس می‌کنم که در دنیای موازی زندگی می‌کنم.»

«هیچکس در عربستان سعودی نام نیکی میناژ را در گوگل جست‌وجو نکرده. کرده؟»

البته همه هم این قدر سرخوشانه با این خبر برخورد نکرده‌اند.

«او (نیکی میناژ) می‌خواهد … را تکان دهد. تمام شعرهایش هم نامناسب و درباره روابط جنسی و تکان دادن … است…بعد شما از من می‌خواهید که چادر عربی به سر کنم؟ واقعا چه می‌گویید؟»

قبل از اعلام خبر حضور نیکی میناژ،  ماریا کری، خواننده، و نلی، خواننده رپ، هم به دلیل قبول دعوت پادشاهی سعودی مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفته بودند.

باز کردن فضای سرگرمی و موسیقی یکی از راه‌های شاهزاده محمد بن سلمان برای گشایش اقتصادی کشور است.

ترکی آل الشیخ، رئیس اداره سرگرمی‌های عمومی در ماه ژانویه توئیتی کرد که در آن ایده‌های خود برای آینده صنعت سرگرمی کشور را این طور شرح داد: «به امید خدا، در حوزه سرگرمی در فاز بعدی تمرکز ما بر برنامه‌ها، سیرک، شهربازی‌های موضوعی سیار، نمایش و برنامه‌هایی است که مردان و زنان جوان را پرورش دهد و از شرکت‌های صنعت سرگرمی ملی حمایت کند.»