عضویت یک ایرانی هیئت‌مدیره موسیقی یونسکو

اردوان جعفریان عضو هیئت مدیره یک مجمع جهانی در زمینه موسیقی شد؛

موسیقی کوک| مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری در سی و هشتمین دوره مجمع جهانی موسیقی یونسکو برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته صاحب کرسی شد.

سی و هشتمین دوره مجمع جهانی موسیقی یونسکو روزهای ۲۶ و ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ (۴ و ۵ مهر ۱۳۹۸) در پاریس برگزار شد. در این دوره که انتخابات هیئت مدیره اصلی در دستور کار مجمع قرار داشت، نمایندگان ۱۲۲ کشور برای برگزاری انتخابات حضور داشتند.

در این میان، اردوان جعفریان عضو هیئت مدیره مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری ایران و کاندیدای این دوره بعد از بیان راهکارها و طرح‌های پیشنهادی خود و با اتمام رای گیری، به عنوان عضو هیئت مدیره مجمع جهانی موسیقی یونسکو به مدت دو سال انتخاب شد.

مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری بعد از این انتخاب، با انتشار پیامی ضمن ابراز خرسندی از حضور پربار و مستحکم نماینده خود برای ارائه پیشنهادها و توضیحات انتخاباتی، از حمایت مدیرکل دفتر موسیقی و همچنین معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی کرد.

اردوان جعفریان در سال ۱۳۵۵ به دنیا آمد. او نوازنده پیانو، تهیه‌کننده موسیقی و فارغ‌التحصیل رشته آهنگسازی از دانشگاه هنر تهران است. جعفریان پیش استادانی نظیر علی جعفریان، فرمان بهبود، نوین اسمعیلی افروز و انوشیروان روحانی نواختن ساز پیانو را آموخته است. او همچنین برگزیده فستیوال موسیقی جهانی ولز است.

از دیگر سوابق و فعالیت‌های او می‌توان به عضویت در هیئت مدیره موسسه نشر موسیقی کلوفون بلژیک، مدیریت بخش بین‌الملل جشنواره موسیقی نواحی دوره یازدهم، عضویت در کارگروه برنامه پنج ساله ششم توسعه، برنده لوح تقدیر ناشر برتر در جشنواره موسیقی فجر سال ۹۶، مدیرعاملی نشر پردیس در کانادا و حضور به عنوان مشاور حقوق مالکیت فکری و معنوی دفتر موسیقی در گذشته اشاره کرد.

مجمع صنفی تولید کنندگان آثار شنیداری از زمستان سال گذشته به عضویت مجمع جهانی موسیقی یونسکو در آمده است. محسن رجب پور، اردوان جعفریان، امیرعباس ستایشگر، مهدی کاشی و صدرالدین حسین خانی اعضای اصلی هیئت مدیره و سید افشین معصومی عضو علی البدل اول و بابک چمن آرا بازرس اصلی و اول و امیرحسین سینکی عضو علی البدل بازرس این مجمع را تشکیل را می‌دهند.