«علمدار» پوریا خادم منتشر می‌شود

روایت روز آخر زندگی حضرت ابوالفضل؛

موسیقی کوک| «علمدار» نام یک پوئم سمفونی با آهنگسازی پوریا خادم فرزند رسول خادم کشتی‌گیر اسبق و رئیس سابق فدراسیون کشتی کشورمان است که  در سال ۱۳۹۴ توسط ارکستر سمفونیک آذربایجان به رهبری رئوف عبداالله‌اف در سالن فیلارمونی دولتی باکو در شب عاشورا به روی صحنه رفت و ضبط شد.

این پوئم سمفونی در اربعین همان سال هم با اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری علی رهبری دو شب در تالار وحدت به روی صحنه رفت.

پوریا خادم آهنگساز این اثر سابقه انتشار پوئم سمفونی «تختی» به رهبری علی رهبری و اجرای ارکستر فیلارمونیک پراگ را در کارنامه دارد. این آهنگساز و پیانیست ٢٠ ساله به تازگی قطعه میکروتنال آریوبرزن را هم منتشر کرده است.

پوریا خادم درباره جزئیات این اثر می‌گوید: علمدار اثری معاصر است که روایتگر روز آخر زندگی عباس ابن‌علی (ع) است و از ١٠ قسمت به هم پیوسته تشکیل شده است: ماهِ میان، آبِ ممنوعه، دشت سوزان، در راه فرات، شرمِ آب، نبرد، عَلَمْ بر خاک، مرثیه، شروه خوانی، سپاه بی‌سردار.

این اثر ضبط اجرای زنده باکو به رهبری رئوف عبدالله‌اف است که کاوه عابدین میکس و مستر آن را انجام داده است.

آلبوم «علمدار» به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی و هنری خادمین علی ابن ابی‌طالب در پلتفرم‌های داخلی و خارجی به شکل دیجیتال روانه بازار موسیقی می‌شود.