علی‌اکبر خان شیدا به نیاوران رسید

موسیقی کوک| گروه موسیقی هیرکانیا با اجرای آثاری از علی‌اکبر شیدا در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود. این گروه در کنسرتی ویژه بانوان به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح، ۲ بهمن در فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، هیرکانیا  نام باستانی گرگان و جنگل‌هایی در این منطقه است. گروه موسیقی بانوان هیرکانیا به سرپرستی و خوانندگی مقدسه صالح بر اساس نام قدیم گرگان شکل گرفته است.

علی‌اکبر خان شیدا به نیاوران رسید

هیرکانیا در این کنسرت  آهنگ‌های نوستالژیک و ماندگار از زمان قاجار تا به امروز را اجرا می‌کند. در این اجرا که با  تنظیم یاسر ساکی مهر همراه است از ترکیب ملودی‌های محلی و قدیمی با موسیقی جز و فرم‌های تلفیقی، ملودی‌های جدیدی و کم‌نظیری خلق شده است.

گروه هیرکانیا در این کنسرت به اجرای قطعاتی از ساخته‌های علی‌اکبر شیدا، جمشید شیبانی، ناصر چشم آذر و … و نیز قطعات محلی مازندرانی، خراسانی، آذری و … می‌پردازد.

مقدسه صالح (خواننده و سرپرست گروه)، ریما حسن زاده (گیتار باس)، شیرین واعظی(درامز)، آرمیتا فهیمی(گیتار الکتریک)، موژان میرزایی(ویلن)، کتایون تهرانی(پیانو)، سحر میرهاشمی (پرکاشن و قانون) اعضای گروه هیرکانیا را در این کنسرت تشکیل می‌دهند.

کنسرت گروه هیرکانیا ویژه بانوان، ۲ بهمن ساعت ۲۰ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت و یا گیشه فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.