علی رهبری با ستاره‌ چینی کنسرت داد

با دعوت مرکز هنری احمد سایگون در شهر ازمیر کشور ترکیه

موسیقی کوک|  علی رهبری با ستاره‌ چینی کنسرت داد. با دعوت مرکز هنری احمد سایگون در شهر ازمیر کشور ترکیه، روز جمعه هشتم آبان ماه «علی رهبری» به همراه «دان زو»؛ نوازنده‌ مشهور ویولن چینی با ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر روی صحنه رفتند و آثاری از روبرت شومان و گوستاو مالر را اجرا کردند.

ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر جزو یکی از بهترین ارکسترهای کشور ترکیه به‌شمار می‌رود. این ارکستر که از سال ۱۹۷۵ به‌ عنوانیک ارکستر بزرگ سمفونیک فعالیت‌های خودش را آغاز کرده است، تا امروز با اغلب رهبران وسولیست‌های مشهور جهان همکاری داشته و تورهای مختلفی در کشورهای جهان برگزار کرده است.

این ارکستر به تازگی برای همکاری طولانی مدت قرارداد جدیدی با «علی رهبری»؛ رهبر بین‌المللی موسیقی ارکسترال غربی امضا کرده است.

علی رهبری رهبر و مدیر هنری سابق ارکسترهای سمفونیک در شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران، رهبری کنسرت اختتامیه فصل هنری گذشته و افتتاحیه این فصل  ارکستر سمفونیک دولتی استانبول را نیز به ‌عهده داشت.

این رهبر برجسته تاکنون با بیش از ۱۲۰ ارکستر سمفونیک در قاره‌های مختلف همکاری کرده و در کشور ترکیه نیز  ۱۵ سال  همکاری با ارکستر سمفونیک دولتی استانبول و ۷ سال  با ارکستر سمونیک دولتی انتالیا را در کارنامه خود دارد.