«علی قمصری» با همنوازان حصار به صحنه می‌رود

«علی قمصری» با همنوازان حصار به صحنه می‌رود

موسیقی کوک| «علی قمصری» با همنوازان حصار به صحنه می‌رود ؛ علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی بعد از مدت‌ها با مجموعه کنسرت «صنم ناهنجار» با همراهی همنوازان حصار روی صحنه می‌رود.

تازه‌ترین پروژه علی قمصری با صدای بهادر صحت و علیرضا برنجیان و اشعاری از رضا افشاری و همراهی «همنوازان حصار» از ۱۴ مرداد ماه در فرهنگسرای ارسباران اجرای خود را آغاز خواهد کرد. «صنم ناهنجار» روایتی از جهان مدرن امروز بوده که برای کنترل مردم به خلق چهارچوب‌ها و قواعدی می‌پردازد که هویت ارزشی متفاوتی را در انسان تأیید می‌کند و به این صورت جایی برای دیوانه و عاشق در نظام انسانی باقی نمی‌گذارد.

قمصری در این اثر با اعتقاد به اینکه در سال‌های زیادی از عمرش از طرف جامعه و چهارچوب‌های ایدئولوژیک حاکم بر کشور، مورد داوری و حمله قرار گرفته، تم اصلی کنسرتش را روی این موضوع بنا کرده است از نکته‌های ویژه‌ی این کنسرت همراهی افتخاری رضا موسوی به عنوان طراح صحنه است.

علی قمصری نوازنده تار و آهنگساز است. او موسیقی را با آموزش در هنرستان موسیقی شروع کرد. او دوره راهنمایی و دبیرستان را در هنرستان عالی موسیقی گذراند و در عین حال دیپلم رشته ریاضی فیزیک را نیز کسب کرد. همزمان با ورود به دانشگاه برای پیگیری تحصیلات آکادمیک در رشته موسیقی، در ۱۸سالگی ارکستر بزرگی را به‌نام «سرمد» تأسیس کرد و در آن به عنوان سرپرست، آهنگساز و نوازنده مشغول به فعالیت شد. 

قمصری تا امروز اجراهای متعددی در ایران داشته است. او در کشورهای فرانسه، مراکش، اسپانیا، سوئیس، کانادا، آلمان و ایالات‌متحده برنامه اجرا کرده است.

او به پژوهش در زمینه هارمونی در موسیقی سنتی ایرانی می‌پردازد. از فعالیت‌های او در این زمینه می‌توان به کتاب «هارمونی موسیقی ایرانی» که در سال ۱۳۹۱ منتشر کرد،  اشاره کرد. 

بلیت فروشی کنسرت «صنم ناهنجار» علی قمصری در فرهنگسرای ارسباران تهران از روز یکشنبه ۶ مرداد ماه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد و علاقه‌مندان به حضور در این اجرا می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه فروش بلیت ایران کنسرت مراجعه کنند.