فخرالدینی به نامه هنرمندان موسیقی پاسخ داد

موسیقی کوک| فرهاد فخرالدینی؛ رییس شورای عالی خانه موسیقی، به درخواست جمعی از اهالی موسیقی برای برگزاری انتخابات الکترونیک این نهاد صنفی پاسخ داد. روز گذشته عده‌ای از اهالی موسیقی در نامه‌ای سرگشاده به فرهاد فخرالدینی ـ رئیس شورای عالی «خانه موسیقی» ـ برگزاری انتخابات الکترونیکی سراسری تا پایان سال ۹۹ را خواستار شده بودند.

در متنی که هنرمندان خطاب به فخرالدینی نوشته بودند آمده بود: شرایط خاص اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی امروز جامعه ایرانی با وجود شیوع بیماری مهلک کرونا برای هنرمندان کشور و به ویژه جامعه موسیقی و موسیقیدانان کشورمان بسیار دشوار و در پاره‌ای موارد غیرممکن شده است. بنابراین در این شرایط خاص ضروری است، تدابیر خاص‌تر و مدبرانه‌تری اتخاذ شود تا حداقل خواسته‌ها و نیازهای هنرمندان شریف و تلاشگر این عرصه برآورده شود.

در پی انتشار این نامه، رییس شورای عالی خانه موسیقی ایران هم متقابلا در نامه ای به درخواست مذکور پاسخ داد.

متن نامه فرهاد فخرالدینی به شرح زیر است:

«خبرگزاری محترم دانشجویان ایران، ایسنا
با درود و مهر

روز شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ مطلبی با عنوان “درخواست جمعی از اهالی موسیقی از فرهاد فخرالدینی” در آن خبرگزاری محترم چاپ شده است، لازم است یاد آوری کنم که یکی از آرزوهای اینجانب همواره اتحاد و اتفاق دوستان هنرمندم بوده است و همیشه خواهان مشارکت حداکثری این دوستان در خانه موسیقی بوده ام و خانه موسیقی را متعلق به همه هنرمندان موسیقی می دانم. شایسته است که که این عزیزان در کنار هم در این خانه به حل مشکلات موجود بپردازند.

یادآوری می کنم که تصمیم گیری در مورد نحوه برگزاری انتخابات و نیز تصویب تغییرات لازم در اساسنامه از وظایف هیات مدیره محترم خانه موسیقی و اجرای این مصوبات هم به عهده ی مدیرعامل محترم آن خانه است. شورای عالی خانه موسیقی امیدوار است در انتخابات پیش رو همه هنرمندان ارجمند با اعتماد به خادمین خانه موسیقی با اکثریت کامل مشارکت کنند.

با مهر و ارادت بسیار

فرهاد فخرالدینی

۳۰ آذر ۱۳۹۹»