فراخوان «جایزه رضا کروریان» پنجم

با انتشار فراخوان؛

موسیقی کوک| ستاد برگزاری مسابقه آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک «جایزه رضا کروریان» با انتشار فراخوان دوره پنجم این رویداد، نحوه حضور هنرمندان برای شرکت در این مسابقه موسیقایی را توضیح داد.

در متن این فراخوان آمده است:

هیئت برگزاری مسابقه‌ گرامیداشت آهنگساز نوگرای ایرانی «رضا کروریان» که هر ساله برگزار می‌شود، از آهنگسازان فعال در حوزه‌ موسیقی الکترونیک بدون محدودیت سنی و برای پشتیبانی از موسیقی الکتروآکوستیک و شناساندنِ بیشتر این موسیقی در ایران دعوت می‌کند با ارسال آثار خود در این مسابقه شرکت کنند.

این مسابقه در سال ۱۳۹۵ از سوی «گروه موسیقی یارآوا»، «نشر موسیقی معاصر» و با حمایت خانواده‌ کروریان تأسیس شد.

پنجمین دوره‌ مسابقه‌ آهنگسازی موسیقی الکتروآکوستیک از سوی گروه موسیقی یارآوا و «گروه موسیقی دانشگاه تهران» (پردیس هنرهای زیبا) برگزار خواهد شد.

جوایز دوره پنجم مسابقه: جایزه‌ اول: دوازده میلیون ریال/  جایزه‌ دوم: ده میلیون ریال/ جایزه سوم: هشت میلیون ریال

به غیر از سه جایزه‌ اول، امکان انتخاب تا پنج اثر برگزیده هم از سوی هیئت داوران وجود دارد. تمامی آثار منتخب در کنسرت پایانی «فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران» در مهر ۱۳۹۹ اجرا خواهند شد.

از برگزیدگان مسابقه با اهدای لوح و از سه نفر اول هم با اهدای لوح و تندیسِ جایزه رضا کروریان (که از سوی «جمشید مرادیان» طراحی و ساخته شده است)، تقدیر می‌شود. تمامی آثار منتخب (سه جایزه اول و سایر آثار برگزیده به همراه «انتخاب ویژه هیئت داوران») از سوی نشر وای‌ام‌جی (گروه موسیقی یارآوا) منتشر خواهد شد.

* مقررات عمومی

– علاقه‌مندان بدون محدودیت سنی با شرایط زیر می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند:

الف) آهنگسازانی که در ایران زندگی می‌کنند

ب) آهنگسازان ایرانی که هم‌اکنون خارج از ایران زندگی می‌کنند.

نکته مهم: سه جایزه اول (شامل جایزه نقدی و تندیس مسابقه) به گروه الف تعلق می‌گیرد. هیئت داوران می‌تواند جایزه‌ «انتخاب ویژه‌ هیئت داوران» را به گروه ب اختصاص بدهد.

-اثر ارائه‌ شده در مسابقه نباید قبلاً توسط ناشری در داخل یا خارج از ایران منتشر شده باشد.

-در صورتی که آثار حائز شرایط لازم نباشند، هیئت داوران این حق را دارد که قطعات کمتری را برای تقدیر و جایزه معرفی کند. نظر هیئت داوران قطعی است.

-تمامی آثار ارسالی در آرشیو جایزه رضا کروریان نگهداری خواهند شد.

*مقررات فنی

الف) این دوره از مسابقه در سه بخش انجام می‌پذیرد:

۱_ فیکس مدیا با الزام استفاده از صدای انسان به عنوان یکی از عناصر اصلی اثر

۲_ فیکس مدیا و صدای انسان

۳_ لایو الکترونیک و صدای انسان

برای اجرای کنسرت و ضبط قطعات یک خواننده‌ سوپرانو و یک خواننده‌ تنور در نظر گرفته شده‌اند. در صورت تمایل به استفاده از موسیقی آوازی محلی، مقامی یا سنتی، شرکت‌کننده شخصاً ملزم به پیدا کردن خواننده مورد نظر و برعهده گرفتن تمام مخارج احتمالی مربوطه خواهد بود.

لطفاً توجه کنید که استفاده از صدای بانوان به صورت تنها محدودیت‌هایی دارد که ممکن است منجر به عدم صدور مجوز از طرف وزارت ارشاد شود.

از این رو تصمیم در مورد راهیابی این قطعات به مسابقه با برگزارکنندگان مسابقه‌ کروریان است.

ب) هر آهنگساز فقط می‌تواند در دو بخش از سه بخش مسابقه شرکت نماید و فقط می‌تواند دو اثر ارسال کند.

پ) حداکثر زمان قطعه باید ١٢ دقیقه باشد.

ت) قطعات ارسالی تا چهار کانال (کوادرافونیک) برای این دوره از مسابقه امکان‌پذیر است.

*موارد مورد نیاز برای ارسال و شرکت در مسابقه:

۱- فیکس مدیا : یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / نسخه‌ استریو از قطعه (در صورت چندکاناله بودن اثر، ارسال فایل‌های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره‌گذاری ضروری است)

۲-  صدای انسان به همراه فیکس‌مدیا : یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر /  نسخه استریو از قسمت الکترونیکِ (فیکس مدیا) قطعه (در صورت چندکاناله بودن بخش الکترونیک، ارسال فایل‌های صوتی مجزای هر کانال به صورت مونو و با شماره‌گذاری ضروری است)

۳- صدای انسان  به همراه لایوالکترونیک: یادداشت آهنگساز در مورد قطعه (حداکثر تا ۱۰۰ کلمه) به فارسی و انگلیسی / پارتیتور اثر/  جزئیات تکنیکی، نکات فنی و فهرستی از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز جهت اجرای بخش لایوالکترونیک /  ارسال بخش الکترونیک از قبل آماده شده (فیکس) در پیوند با لایوالکترونیک (در صورت وجود) /  ضبط کامل از اثر (در صورت امکان)

*نحوه‌ ارسال آثار:

– فایل صوتی قطعات باید با فرمت wav یا aif –  sample rate: ۴۴۱۰۰ / bit-depth resolution: ۱۶ bit و از طریق وب‌سایت wetransfer.com به آدرس ایمیل        reza.korourian.competition@gmail.com   ارسال شوند.

– پارتیتور اثر با فرمت PDF به همراه فایل صوتی (در یک ایمیل) به آدرس مسابقه ارسال شود.

توجه: روی پارتیتور، نام آهنگساز یا نام اثر نوشته نشده باشد.

– لطفا فایل‌ها به صورت بی‌نام و با یک عدد (کد رمز) ۵ رقمی، در محل نام فایل در ایمیل، به آدرس ایمیل مسابقه ارسال شوند.

–  نام اثر و مشخصات آهنگساز (یک بیوگرافی کوتاه تا ۱۰۰ کلمه به فارسی و انگلیسی، ایمیل، نشانی و شماره‌ تلفن ثابت و همراه، تاریخ دقیق تولد به همراه یک عکس دیجیتال با کیفیت) با همان کد ۵ رقمی به آدرس ایمیل info@yarava.com ارسال شوند.

نکته‌ مهم ۱: آثاری که مدارک ارسالی آن‌ها کامل نباشد، مورد بررسی قرار نمی‌گیرند.

نکته‌ مهم ۲: آهنگسازانی که با دو قطعه در مسابقه شرکت می‌کنند، یک کد پنج‌رقمی را به همراه حروف A و B برای هر قطعه انتخاب کنند. مثال:

قطعه اول: ۱۲۳۴۵A، قطعه دوم: ۱۲۳۴۵B

*مهلت ارسال آثار

– مهلت ارسال آثار برای پنجمین دوره‌ جایزه رضا کروریان، ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ است. هیئت داوران دوره پنجم، نفرات برگزیده را تیرماه ۱۳۹۹ اعلام خواهد کرد.