قدردانی «مأوا» از موکب داران عراقی

با اجرای سرود «خیرالاحباب» انجام می‌شود؛

موسیقی کوک| مرکز موسیقی «مأوا» در طول راه‌پیمایی زائران اربعین حسینی با اجرای دوباره سرود «خیرالاحباب» آیین تشکر و قدردانی از موکب داران عراقی و خادمان حرم حسینی را برگزار می‌کند.

سرود «خیرالاحباب» که در سال‌های اخیر توسط مرکز «مأوا» با همراهی گروه تواشیح «الغدیر» قم به سرپرستی محمدعلی دهدشتی با هدف تشکر و قدردانی از موکب داران مسیر پیاده‌روی اربعین و خدام الحسین (ع) تولید و مورد استقبال عراقی‌ها قرار گرفته بود، در مراسم پیاده‌روی امسال به‌صورت زنده برای موکب داران اجرا خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی «مأوا»، این حرکت توسط یک کاروان سرودی به‌صورت میدانی برای موکب داران عراقی اجرا خواهد شد و از ۲۰ مهرماه از شهر نجف  کار خود را آغاز و تا ۲۶ مهرماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که کاروان سرودی «خیرالاحباب» به‌صورت کاملاً غیرمنتظره در مسیر پیاده‌روی از موکب دارانی که مشغول خدمت به زائران حسینی هستند، تشکر و قدردانی خواهد کرد.

درباره فعالیت مرکز «مأوا» در پایگاه اطلاع‌رسانی این مجموعه آمده است:

آمده‌ایم تا از ایران امروز برای فردا و فرداها حراست کنیم. پاسداشت فرهنگ و هنر اسلامی در پیشانی فعالیت‌های ما قرار دارد. ما عرصه موسیقی را یکی از ابزارهای مهم برای گسترش مفاهیم اسلامی در نسل امروز می‌دانیم.

مرز فعالیت های ما را اصول انقلاب اسلامی و مفاهیم روشن دینی و اعتقادی روشن می‌کند.

ماوا امروز یک سنگر است در خاکریز عرصه هنر و موسیقی و اگر حق مدد فرماید برای گسترش مفاهیم اسلامی و رویش‌های انقلاب اسلامی در عرصه موسیقی گام‌های استواری برمی‌دارد.

ساختمان نُقلی و ساده این مجموعه هنری و تخصصی را باید یک خیمه بی‌تکلف و دغدغه‌مند برای اهالی عرصه موسیقی و هنر اسلامی در نظر بگیریم.

«برنامه‌ریزی» و تدوین اهداف و راهبردهای کوتاه و بلند مدّت، برای بکارگیری گروه‌های سرود کشور و همچنین تولید آهنگ‌هایی با صدای خواننده‌های مطرح کشور و تبدیل آن به نماهنگ‌هایی دیدنی و قابل پخش در فضای فرهنگی جامعه را می‌توان رکن اصلی مجموعه «ماوا» معرفی کرد.

مأموریت اصلی «مأوا» در یک کلام عبارت است از:

_سیاست‌گذاری راهبردی در حوزه تولیدات موسیقی گفتمان انقلاب اسلامی

_شناسایی و توانمندسازی مؤسسات و یا استعدادهای جوان و خودجوش

_سازماندهی و نهایتاً سفارش تولید محصولات حرفه‌ای