لغو کنسرت های کردی در ترکیه ادامه دارد

حالا نوبت نصیبین است

موسیقی کوک| در پی لغو پی در پی کنسرت خواننده های کرد در ازمیر و وان این بار نیز کنسرت یک گروه موسیقی کرد که قرار بود در باغ مرکز فرهنگی میتانی نصیبین در استان شرناخ برگزار شود به دستور فرماندار نصیبین لغو شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، در پی لغو پی در پی کنسرت خواننده های کُرد در ازمیر و وان ترکیه این بار نیز کنسرت یک گروه موسیقی کرد که قرار بود در باغ مرکز فرهنگی میتانی نصیبین در استان شرناخ برگزار شود به دستور فرماندار نصیبین لغو شد.

فرماندار نصیبین با انتشار بیانیه ای با اشاره به لغو این کنسرت عنوان کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته افرادی که برای اجرا در این کنسرت معرفی شده اند دارای پرونده های قضایی می باشند. آزاد بردان پیش از این به دلیل برگزاری یک کنسرت تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و پرونده باز در دستگاه قضایی دارد. همچنین زینار سوزدار، دیگر هنرمند حاضر در این گروه نیز به اتهامات مختلف پرونده در دست بررسی داشته و از همین رو مجوز برگزاری این کنسرت لغو شده است.

این اتفاق در حالی افتاده که همین چند روز قبل خبر ممنوعیت برگزاری کنسرت کردی دیگری در ازمیر ترکیه مخابره شد. در آن مورد شهرداری ازمیر در کنسرتی که توسط انجمن موزیسین های ازمیر در مراسم افتتاحیه بازار تولیدی پاگوس در این شهر بنا بود اجرا شود ، اجرای موسیقی کردی از سوی اعضای این انجمن را ممنوع اعلام کرد.